به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

weather.ir is down

 طرح های در دست اجرا:
 
1. اجرای راه آهن قزوین –آستارا در آینده نزدیک.
2. احداث جاده ترانزیتی آستارا – قزوین.
3. احداث منطقه ی ویژه اقتصادی – تجاری در آینده ای نزدیک.
4. احداث تله کابین در استیل عباس آباد.
5. احداث تله کابین حیران – ونه بین.
6. احداث اسکله چند منظوره (که قسمت صیادی آن به بهره برداری رسیده است).

7.احداث شهرک صنعتی در آستارا

8.احداث مجتمع فنی فولاد آستارا
 
 اسکله:

ملگونف در سفرنامه ی خود حدود 140سال پیش می نویسد «آستارا بندری است که هرساله از حاجی ترخان و باکو 50 کشتی به آنجا می آید و اغلب باراشان آهن است»
 این اسکله در دوران پهلوی از رونق می افتد تا زمانی که پس از انقلاب شکوهمند اسلامی اسکله ای مدرن شروع به احداث گردید و بخش صیادی آن به بهره برداری می رسد. در آینده با بهره برداری از بخش تجاری آن گامی بزرگ دراقتصاد منطقه برداشته خواهد شد.

 
 شهرک صنعتی:

شهرک صنعتی آستارا هم اکنون در زمینی به مساحت 200000 متر مربع در اطراف شهر در حال اجراست. که ساخت 140000 متر مربع آن به بخش صنعت اختصاص دارد. سرانه زمین فعلی شهرک صنعتی آستارا 2/2 متر مربع است که با افزایش جمعیت در ده سال آینده این سرانه باید به 6 متر مربع برسد که مساحت شهرک در آن سال 47 هکتار خواهد بود و زمینی به مساحت 70 هکتار برای ایجاد آن لازم است.
با ایجاد این شهرک ضمن انتقال واحد های صنعتی متوسط و کوچک موجود، امکان ایجاد و راه اندازی صنایع جدید و بزرگتر نیز در آن فراهم می آید که ضمن حفظ محیط زیست خدمات مناسبی را نیز برای صاحبان صنایع فراهم می آورد. در ضمن اخذ مجوز وافقت اصولی راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی آستارا امکان راه اندازی صنایع بویژه صنایع تبدیلی بمنظور ایجاد اشتغال و ارزش افزوده و ... فراهم می گردد.

 
 مجتمع فنی فولاد آستارا:

در زمینی به مساحت 30هکتار در قنبر محله سیبلی قرار دارد که اولین مجتمع تولید فولاد آلیاژی در ایران محسوب می شود. این مجتمع در مدت 2 سال و با سرمایه ثابت 60 میلیون دلار و سرمایه ریالی 165 میلیارد ریالی احداث شده و تولیدات آن انواع ورق، میلگرد، نبشی، استیل و غیره خواهد بود که در صورت تکمیل موجبات اشتغال 1800نفر را فراهم خواهد ساخت . با تکمیل و افتتاح این طرح آستارا در ردیف تولید کنندگان فولاد در کشور قرار خواهد گرفت.
فاضل حسینی مدیر عامل فولاد آستارا ظرفیت تولید این مجتمع را 600هزار تن ذکر کرد که تا دو برابر قابل افزایش می باشد.
تولیدات شرکت قطعه سازی خودرو که در کنار این مجتمع به نام کاسپین ایده پلیمر احداث می شود تولیدات قطعات پلیمری را عهده دار خواهد بود.
این طرح در زمینی به مساحت 5 هکتار احداث شده و می تواند موجبات اشتغال 300نفر را در منطقه فراهم نماید.
خاطر نشان است قنبر محله سیبلی علاوه بر قرار گرفتن در مسیر راه آهن، نزدیک جاده بین المللی قراردارد.

 
 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

الحاق آستارا به اردبیل خیال بافی است!
همزمان با سفر رئیس جمهور به استان اردبیل و به رسم سفر هاي گذشته بار دیگر مسئله الحاق آستارا به اردبیل نقل محافل شد! كليد
 ٢٣:٢١ - 1393/06/03 - نظرات : ٠متن کامل >>

اينجا محل تبليغات شماست

بازديدکنندگان اين صفحه:: 4971 | بازديدکنندگان امروز: 305 | کل بازديدکنندگان: 4136877 | زمان بارگزاري صفحه: 0/2812 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد