به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

weather.ir is down

مبدا :

مقصد :

مسافت :

  مرغ مینا
 

اين پرنده اغلب از هند و پاكستان وافغانستان وارد ايران مي شود.اما هندی ها از نظر هوش بهترند. مرغ مينا بر خلاف كاسكو كه وابستگي خاصي به صاحبش دارد آنچنان به صاحبش وابسته نيست ولي اين نكته را بايد بدانیم كه پرنده ي حساسي است و رفتار صاحبش را در مورد خودش درك مي كند. در مورد هوش این پرنده همین بس که اگه شما چیزی هم به آن یاد ندهید مرغ مینا فقط با شنیدن صدای دیگر پرندگان می تواند آن صدا ها را تقلید کند و پرندگان دیگر را به شک بیندازد.

 
 

مرغ مينا

مرغ مينا

مرغ مينا

 

 

 كاسكو و مرغ مينا هوش فوق العاده اي دارند و بايد در دوران اوليه(۴-۶ماه) زندگي خوب به آنها رسيدگي كرد تا بتوان از هوش آنها به نحو احسن استفاده كرد. در كل بايد درحداکثر شش ماه اول زندگي خوب با آن كار كرد.تا مي توانيد آنها را در دست بگيريد و نوازش كنيد و به آنها غذا بدهيد و درهمين حين با آنها صحبت كنيد.حرف زدن با مرغ مينا بايد با تكررفراوان همراه باشد.

كلمات هم بايد با يك تون مشخص و يك لهجه تكرار بشوند.روي اين نكته تاكيد مي شود كه بهترين موقع براي آموزش صحبت كردن به مرغ مينا و سایر پرندگان وقتی است كه آنها گرسنه اند و شما به آنها غذا مي دهيد.اگر آنها را شرطي كنيد و با ادا كردن هر كلمه به آنها پاداش بدهيد راندمان بهتري مي گيريد.

مرغ مينا يك همه چيز خوار است ولي دانه هاي مخلوط پلت(پارس) هم براي آنها مخصوصاً در هنگام جوجه بودنشان به كار مي رود كه اشكال عمده اش اين است كه باعث مي شود تا فضله ي مرغ مينا با بوي بدي همراه باشد. مرغ ميناي نر با استعداد تر نسبت به ماده است و راه شناسايي آنها هم خيلي ساده است و آن اين است كه مرغ ميناي نر سق سياهي دارد(سقف دهانش سياه است).

 

 بازگشت به صفحه باغ پرندگان >> 

 
صفحات مرتبط:
 

 بلدرچين / شاهین / شترمرغ / عروس هلندی / کبوتر / فنـــچ / قرقاول / طاووس / طاووسک / طوطی / طرقه / مرغ و خروس /  مرغ عشق / مرغ مینا

 
 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

اينجا محل تبليغات شماست

اطلاعات گردشگري آستارا

شما هم مي توانيد اسپانسر شويد

بازديدکنندگان اين صفحه:: 2645 | بازديدکنندگان امروز: 83 | کل بازديدکنندگان: 4813826 | زمان بارگزاري صفحه: 0/0937 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد