به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

weather.ir is down

مبدا :

مقصد :

مسافت :

   مرغ عشق 
 
 به طور کلی خصوصیات و شرایط نگهداری پرنده عبارتند از:
نام علمی: Budgerigar
زادگاه: قاره ی استرالیا
رنگ ها: سفید - آبی- سبز - زرد – ابلق
طول بدن: ۱۸ساتیمتر
دمای مناسب: ۱۸-۲۲
تغذیه: ارزنِِِِِِِِِ ودانه های روغنی ومیوه وسبزیجات
قفس: ۷۵*۶۵*۹۰
مکان قفس: آرام و مطبوع برای مرغ عشق
 

مرغ عشق

 
 دست آموز کردن و آموزش صحبت کردن به مرغ عشق:
 

دستی کردن و آموزش مرغ عشق هم مانند اغلب پرندگان است.شما در این امر فقط باید این نکته را در نظر داشته باشید که باید برای پرنده ای که آن را از کودکی از چرخه ی زندگی طبیعیش خارج کرده اید وقت کافی بگذارید و حوصله ی زیادی داشته باشید.به طور کلی هرچه برای پرنده وقت زیاد تری بگذارید بازده بیشتری می گیرید.

در کل مرغ عشق هم پرنده ی نسبتاً باهوشی است. او حتی میتواند صحبت کردن را هم بیاموزد.برای این کار شما می بایست یک جوجه را بعد از اینکه چند روزی از بیرون آمدن آن از تخم گذشته و به طور کلی به استقامت کافی رسید از پدر و مادر جدا کرده و خودتان بزرگ کنید.توجه داشته باشید که پرنده هرچه بیشتر در لانه مانده باشد استقامت بدنی بهتری پیدا کرده است و هرچه شما برای تعداد کمتری جوجه وقت بگذارید راندمان بیشتری را می گیرید.

   

 مرغ عشق

 جوجه مرغ عشق

 

 

 بعد از اینکه شما جوجه را از پدر و مادر جدا کردید در 3-4 روز اول تا می توانید او را در دست بگیرید و او را با خود آشنا کنید.برای تغذیه هم می توانید دانه های مخصوص آن که با نام دان پلیت در بازار موجود اند تهیه کرده و بعد از اینکه آن را با آب خمیر کردید به جوجه بدهید.جوجه ی مرغ عشق را تا یک هفته اول در قفس نگذارید.
 برای آموزش صحبت کردن هم بهترین موقع هنگام غذا دادن به جوجه است.اما این کار مختص زمان غذا خوردن نیست.در ضمن کلمات را یک نفر با یک تُن خاص و لهجه برای مرغ عشق تکرار کند.برای آموزش صحبت کردن به مرغ عشق فقط یک چیز را به خاطر داشته باشید:تکرار،تکرار و باز هم تکرار.که این هم همانطور که گفتم با داشتن حوصله ی زیاد ممکن است.

 
 

بازگشت به صفحه باغ پرندگان >> 

 
صفحات مرتبط:
 

 بلدرچين / شاهین / شترمرغ / عروس هلندی / کبوتر / فنـــچ / قرقاول / طاووس / طاووسک / طوطی / طرقه / مرغ و خروس /  مرغ عشق / مرغ مینا

 
 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

اينجا محل تبليغات شماست

اطلاعات گردشگري آستارا

شما هم مي توانيد اسپانسر شويد

بازديدکنندگان اين صفحه:: 2676 | بازديدکنندگان امروز: 106 | کل بازديدکنندگان: 4813849 | زمان بارگزاري صفحه: 0/0938 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد