به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

weather.ir is down

مبدا :

مقصد :

مسافت :

 پیشینه تاریخی پرورش شترمرغ:
 

 شترمرغ از پرندگان بی‌پرواز از راستهٔ سینه‌پهنان (Struthioniforme) است. این پرنده از خانواده شترمرغان (Struthionidae)، جنس شترمرغ (Struthio) و بومی آفریقا است.
 شترمرغ گردن و پاهای درازی دارد و می‌تواند با سرعتی در حدود ۶۵ کیلومتر در ساعت بدود.
 اجداد شترمرغها در حدود 20 یا 60 میلیون سال پیش دراطراف دریای مدیترانه در غرب ، چین در شرق و مغولستان در شمال یافت می شدند و تقریباً در حدود یک میلیون سال پیش شترمرغها به همراه تعداد زیادی از پستانداران بزرگ به سرتاسر جنوب آفریقا مهاجرت کردند .

شتر مرغ

 

از انسانهایی که حدود 25 هزار سال پیش در غارهای چین زندگی می کردند بقایائی از پوست تخم شترمرغها دیده شده است . همچنین جزئیاتی از تصاویر شتر مرغها در آرامگاه مصریان قدیم کشف شده است .
 عموم رومیان و همسرانشان از پر این پرنده جهت تزئین خود استفاده می کردند که بیانگر اهمیت این پرنده در آن زمان می باشد . عربها شتر مرغ را بعنوان حیوانی برای ورزش و بومیان شتر مرغ را به خاطر در آمد های حاصل از آن شکار می کردند در جنوب آفریقا مردم بومی برای شکار شترمرغها از تیرهای زهر آلود استفاده می کردند . بیشتر پیشینه تاریخی موجود در رابطه با پرورش شترمرغ در میان ملل جهان مربوط به آفریقاست .
 زنان بومیان آفریقایی پوسته تخم شترمرغ را در داخل ظروف نازک مدوری قرار می دادند و در اطراف تخم ها سوراخ هایی ایجاد می کردند سپس ریسمانی از میان پوسته های تخم شترمرغ ( همانند دانه های تسبیح ) عبور داده و از آنها برای تزئین خود استفاده می کردند : از پوسته کامل تخم شترمرغ بعنوان بهترین ظروف برای ذخیره و نگهداری آب که با ازرش ترین نیاز زندگی بومیان آفریقاست استفاده می شده است .

 

 

شترمرغ نر

جوجه شتر مرغ

تخم شترمرغ

شترمرغ نر

جوجه شتر مرغ

تخم شترمرغ

 
 

بازگشت به صفحه باغ پرندگان >> 

 
صفحات مرتبط:
 

بلدرچين / شاهین / شترمرغ / عروس هلندی / کبوتر / فنـــچ / قرقاول / طاووس / طاووسک / طوطی / طرقه / مرغ و خروس /  مرغ عشق / مرغ مینا

 
 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

اينجا محل تبليغات شماست

اطلاعات گردشگري آستارا

شما هم مي توانيد اسپانسر شويد

بازديدکنندگان اين صفحه:: 2463 | بازديدکنندگان امروز: 158 | کل بازديدکنندگان: 4813901 | زمان بارگزاري صفحه: 0/0781 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد