به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

weather.ir is down

مبدا :

مقصد :

مسافت :

 طاووسک
 

این پرنده چهل و هفت سانتی متر طول دارد، بسیار بزرگ بوده و رنگ عمومی بدن آن آبی یا آبی متمایل به بنفش با جلای سبز است. منقاری قرمز رنگ دارد که در امتداد صفحه ای به رنگ قرمز تند را در پیشانی تشکیل می دهد. پاها قرمز با انگشتانی بلند و کشیده است و پوشپرهای زیر دم به رنگ سفید و روی سینه و گلو جلای فیروزه ای دارد. در پرنده نابالغ گلو و دو طرف سر خاکستری بوده و رنگ بدن آبی مایل به خاکستری است. زیستگاه خود را در نیزارهای وسیع که به آسانی می توان آن را در آنجا مشاهده نمود، انتخاب می کند.

 طاووسک

 

با پاهای مخصوصی که دارد می تواند به سهولت روی برگها و شاخه هایی که روی آبهای راکد را می پوشاند و همچنین روی کنده های درختان راهپیمایی کند.
 از نی ها بالا می رود و غالبا در حاشیه نیزارها و روی پوشش گیاهی در حال حرکت و جستجو است، به آسانی شنا می کند، صدایی نظیر ترومپت دارد و غذای اصلی این پرنده را بذور، حشرات، بی مهرگان و احتمالا ماهیها تشکیل می دهند.
 طاووسک به وسیله مواد مختلفی که از مردابها جمع آوری می کند، آشیانه ای ضخیم و محکم می سازد اما علیرغم ضخامتش نسبت به آن قابل نفوذ بوده و بارها مشاهده می شود که تخمها در روی سطحی کاملا مرطوب قرار گرفته اند. گاهی نیز مشاهده شده که آشیانه روی گیاهان انبوهی واقع در روی آب مسقر گردیده است.
 تخمهای طاووسک بزرگ و به رنگهای مختلف با فرمهای متفاوت و لکه های گوناگون است و تعداد آن معمولا بین چهار تا شش عدد بوده اما تعداد هفت تا هشت و گاهی نه تخم نیز مشاهده شده است.

 

 

 بازگشت به صفحه باغ پرندگان >> 

 
صفحات مرتبط:
 

 بلدرچين / شاهین / شترمرغ / عروس هلندی / کبوتر / فنـــچ / قرقاول / طاووس / طاووسک / طوطی / طرقه / مرغ و خروس /  مرغ عشق / مرغ مینا

 
 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

اينجا محل تبليغات شماست

اطلاعات گردشگري آستارا

شما هم مي توانيد اسپانسر شويد

بازديدکنندگان اين صفحه:: 2348 | بازديدکنندگان امروز: 202 | کل بازديدکنندگان: 4813945 | زمان بارگزاري صفحه: 0/0937 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد