به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

روزنامه ايران
روزنامه همشهری
روزنامه جام جم
روزنامه اطلاعات
روزنامه كيهان
روزنامه دنيای اقتصاد
روزنامه سرمايه
روزنامه نوروز
آفتاب يزد
   

 

 

خبرگزاری ايپنا

خبرگزاری ايرنا

خبرگزاری ايسنا

خبرگزاری بازتاب

خبرگزاری فارس

 

   چاپ        ارسال به دوست

ماحصل آمدن و رفتن چيست؟!

این روزها از هر سمت و سویی خبر تغییرات ادارات و ارگان های مختلف شهرمان به گوش می رسد حال کاری با درست یا غلط بودن این امر نداریم پس از چند روز در شهرمان چیزی جز پیام های تبریک و شادباش به پاس خدمات و زحمات و انتصابات و انتخابات نخواهیم دید به هر سو که سر خواهیم چرخاند یا مراسم تودیع است یا معارفه یک عده می آیند و یک عده می روند حال ماحصل این رفت و آمد ها چیست خدا می داند. ما هم به نوبه ی خود از همین الان به تمام کسانی که انتصاب یا انتخاب شده یا به زودی خواهند شد تبریک می گويیم در مقال قصد توهین به هیچ نهاد و ارگان و هیچ فرد و گروه خاصی ندارم فقط به عنوان عضوی از جامعه ی جوان این شهر قصد داریم مشکلات شهر را بازگو نماییم تا عزیزان جدیدی که بر مسند کار تکیه خواهند زد با انتظارات مردم و علی الخصوص قشر جوان شهر بیشتر آشنا شوند تا حداقل بتوانند گره گشای مشکلات مردم باشند.
ابتدا از بخش توریسم و گردشگری شروع می کنیم شهری که ما در آن ساکن هستیم هم محل تلاقی 2 استان است و هم نقطه ای است مرزی که از آن به عنوان دروازه ی اروپا یاد می شود که به واسطه ی طبیعت بکر و بی نظیرش برای گردشگران دارای جذابیت خاصی می باشد؛ کوه های سر به فلک کشیده تالاب استیل گردنه ی حیران مناطق جنگلی و کوه پایه ای رودخانه های متعدد دریا آبشار لاتون و . . . که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خودشان هستند اما برای بهره مندی از این همه مواهب الهی چه اقدام کارا و شایسته ای صورت گرفته است؟ هنوز در حسرت یک پارک جنگلی با امکانات مناسب هستیم آیا نمی شود با دعوت از سرمایه گذاران سایر نقاط کشور و استفاده از سرمایه آنها بهره مندی بهتری برای جذب توریسم صورت داد؟ مقداری که از طبیعت فاصله می گیریم و به بافت شهری نزدیک می شویم شاهد نقص های فراوانی هستیم یک شهربازی یا یک مرکز تفریحی و گردشگری مناسب در شهر در حد و شان مردم و مسافرین وجود ندارد. و فقط هنوز هم بعد از چندین دهه تنها به دو مرکز تجاری بازارچه ساحلی و بازار نور بسنده کرده ایم حال آن که برای جذابیت و رونق بخشیدن به مراکز تجاری شهرمان هیچ کاری صورت نگرفته . هنوز هم پس از چندین سال بازار نور یک کف سرامیکی یا کفپوش مناسب ندارد و شاهد یک نمای زمخت و زننده هستیم.
در حوزه ی ورزش چرا شهرداری آستارا و سایر ادارات و ارگان ها از قبیل گمرک همانند سایر شهرهای کشور و همانند ادوار گذشته با این همه درآمد و بودجه هیچ حمایتی از ورزش شهر نمی کنند؟ پس بودجه ی ورزشی شهرداری در کدام بخش هزینه می شود؟ آقای فرماندار به عنوان رییس شورای ورزش شهرستان چه کاری برای پیشبرد و اهداف ورزشی انجام داده اید؟ چرا از بخش خصوصی و امثال سعید جهاربند و پرویز ضمانتی و عارف و آرمین رضایی که بدون هیچ چشمداشتی به ورزش و جوانان شهر خدمت می کنند هیچ حمایتی نمی شود؟ و گاها نیز شاهد سنگ اندازی هایی نیز هستیم. جالب است بدانید در شهری ساحلی با وجود دریا و رودخانه و تالاب عمر رشته ی قایقرانی یک ماه است. هیچ تیمی در هیچ رشته ای و در هیچ رده ی سنی در سطح اول یا دوم کشور نداریم. چرا دیگر امثال پایان رافت ها علیرضا حکیم زاده ها مقصود چندل ها مهرن فرجی ها دیگر در آستارا پرورش نمی یابند؟ تا کی فقط باید نیما مجیدی جور مدال آوری ورزش شهر را به تنهایی به دوش بکشد؟ آیا تا به حال از خود پرسیده ایم که چرا هیچ تورنمت یا اردوی معتبر ورزشی در شهرمان برگزار نمی شود؟ همه اینها که پاسخ دارد ضعف زیر ساخت ها؟ حال مسئولان شهر چه کاری برای از بین بردن این مشکلات انجام داده اند؟
در حوضه ی بهداشت شهری چرا هنوز هیچ فکری برای دفع فاضلاب های شهرمان انجام نگرفته؟ وضع بهداشتی رودخانه های آستارا که پایان عمر خود نزدیک می شوند گواه چیست؟ چرا با افرادی که فاضلاب های خانگی خود را در رودخانه ها رها کرده اند هیچ برخوردی صورت نمی گیرد؟ تا کی باید بیماران آستارایی در حسرت یک بیمارستان با استاندارد ای پزشکی باشند؟ راستی پروژه ی بیمارستان یکصد تختخوابی چه زمانی به اتمام می رسد؟ هنوز در شهر یک مرکز علمی – تحقیقاتی با امکانات آزمایشگاهی وجد ندارد تا دانشجویان و دانش پژوهان و گاها دانش آموزان بتوانند مباحث آزمایشگاهی را به صورت علمی در آنجا تجزیه و تحلیل کنند چیزی شبیه یک پارک علم و فناوری یا امثال مسئولین محترم مؤسسه ی غیر انتفاعی و گاها دانشگاه آزاد هیچ اقدامی در جهت راه اندازی رشته های جدید و مهندسی وپذیرش دانشجو انجام نداده اند که ثمره ی آن آواره شدن جوانان این شهر در شهرها و استان های همجوار برای گرفتن یک مدرک است.
در حوضه ی فرهنگ و ارشاد اسلامی چه کار مهمی در حوضه های فیلم سازی مستند سازی هنرهای تجسمی و دستی صورت گرفته است؟ باید کارهای اساسی در این ضمینه صورت داد و نمی توان به فیلم های کوتاه و بسیار بی مضمون یک عده که برای چاپلوسی دست به هر کاری می زنند بسنده کرد. پیشنهاد می دهیم آقایان سالن آمفی تئاتر را به موزه تبدیل کنید تا حداقل این کمبود در شهر از بین برود. آیا جوانان شهرمان لیاقت این که یک بار شاهد یک کنسرت موسیقی از خواننده های محبوبشان در آستارا شرکت کنند را ندارند؟ چرا از شهرهای اطراف همانند سرعین لاهجان و رشت الگو برداری نمی کنیم؟
چرا کسی پاسخگوی این نیست که چرا حمل بار از جمهوری آذربایجان که زمانی منبع درآمد برای مردم و علی الخصوص روستاییان بود برچیده شد و هیچ تدبیری برای مقابله یا جایگزینی با آن برای این مردم مرزنشین صورت نگرفت؟
این بود آن همه قول و وعده دادن این بود آن آمال و آرزوهایی که برای شهر در سر می پروراندید؛ قول هایتان یادتان رفته یا همه شعارهای انتخاباتی و وعده های پوشال بیش نبود. آقای نماینده قسم تان در مجلس را که گفتید: به خدا سوگند یاد می کنم برای پیشرفت و اعتلای شهر هر کاری را که بتوانم انجام دهم را یادتان رفته؟ استاندار سابق و آستارایی در یک سال و اندكی چه کاری برای پیشرفت زادگاهت انجام دادی؟ چند درصد از مسئولان شهر غیر بومی هستند آیا افراد بومی و جایگذین مناسب برای آن ها نداریم که باید فاتحه ی شهر را خواند. آیا افراد غیر بومی کارایی دارند؟ پروژه های نیمه تمام اسکله راه آهن سالن آمفی تئاتر بیمارستان سینما سوخته و غیره کی به پایان می رسد؟ آری دوستان املای نانوشته بیست است سرمایه گذاران و تجار چه کاری برای شهرتان انجام داده اید؟ آیا به غیر از این است که فقط در ایام انتخابات و آن هم برای تضمین منافع خود اقدام به حمایت و خرید و فروش آرا برای کاندیدا های مورد نظر خود می کنید؟
در آخر از مسئولین امر خواهشمندم اگر انتصابی صورت می گیرد به این نکته توجه شود افراد باید در کنار تعهد فردی متخصص باشند و تعهد به تنهایی کافی نیست و این عدم تخصص هاست که مارا به این وضع انداخته. در آخر این دو بیت شعر را به مسئولین شهر تقدیم می کنم:
وقتی بیامدی ز مادر عریان بودن همه خندان و تو بودی گریان
کاری بکن ای دوست که وقت رفتن باشند همه گریان و تو باش خندان
تنظیم کننده : محمد اشجعی


١١:٥١ - 1392/08/14    /    شماره : ٢٣٧٢    /    تعداد نمایش : ١٨٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دارندگان روزنامه ، هفته نامه ، ماهنامه و خبرنگاران محترم که دارای کارت خبرنگاری معتبر از مراجع ذیصلاح می باشند می توانند برای قرار دادن اخبار ، مقالات و اطلاعات خود در اين صفحه با مديریت مؤسسه فرهنگی و  هنری شهر باران و یا شرکت   هزاره فن آوری تابان تماس حاصل کنند.

آدرس: خيابان ملت - روبروي مدرسه شهيد نواب صفوي - شركت هزاره فناوري تابان

 

taban@e-astara.com

:Email 

 

تلفن تماس:

5268747-0182   همراه: 09111838110
نام:
ایمیل:

      

نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

الحاق آستارا به اردبیل خیال بافی است!
همزمان با سفر رئیس جمهور به استان اردبیل و به رسم سفر هاي گذشته بار دیگر مسئله الحاق آستارا به اردبیل نقل محافل شد! كليد
 ٢٣:٢١ - 1393/06/03 - نظرات : ٠متن کامل >>

اينجا محل تبليغات شماست

 
بازديدکنندگان اين صفحه:: 2865210 | بازديدکنندگان امروز: 79 | کل بازديدکنندگان: 4975925 | زمان بارگزاري صفحه: 0/2037 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد