به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

آینده نگری از جنس ترب

 منبع : سايت آستارا

 نويسنده : طاهر خيامي    ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1387/09/12  
                                                             آینده نگری از جنس ترب  !!  
                      
مد روزمیوه ای ! - ولی پدر جان ! جنابعالی ، نام خانوادگی به این خوبی داری برای چی این همه اصرار می کنی عوضش کنی ؟ - ببین دوست محترم اولندش خوبی وبدی نام خانوادگی من !  به من مربوطه ! دومندش اسم فامیلی من زمانی ارزش داشت که طلا تنهاچیز با ارزش دنیا بود . وقتی می گفتند آقای طلا یی آمد. باد می کردم وبه خودم می بالیدم که بعله منم آقای طلا یی ! ولی درحال حاضر می خواهم اسم فامیلی ام را عوض بکنم بذارمش اناری ! بعله آقای اناری آمد ! آقای اناری رفت ! چه ابهتی دارد و چه پزی می آیم من ! البته از دیروز به این فکر افتاده ام ازلحظه ای که سه عدد انار خریدم به مبلغ 3500تومان ، ازهمان لحظه از کلمه طلا یی بدم آمد. و عاشق کلمه اناری شدم !  اسم فامیلی من باید بشود اناری ! شما فکر می کنی خوش خوراک تر و خوش مزه تر والبته گران بها تر از انار چیزدیگری هم هست ؟
پیشگیری بهتراست ! - علی دایی پس از مسابقه ایران امارات با پلیس امارات درگیر شد به این دلیل که پلیس به کعبی توهین کرده بود پس از آن به مدت یک هفته روزنامه ها ومقامات ورزشی امارات بر علیه دایی سم پاشی کردند وحتی اورا دیوانه خطاب نمودند . در این مدت حتی یک نفر از مسوولان ورزشی ایران کوچکترین اعتراضی نکرد سفیر ایران در امارات پس از یک هفته گفت :  من خبر نداشتم . کفاشیان در ایران نبود و رفته بود به دنبال کسب افتخار ! ودرست پس از گله گذاریهای دایی در برنامه نود، تازه دوزاری ها افتادند!  علی آبادی گفت : به فیفا شکایت می کنیم تازه می کنیم نه این که کرده باشیم ! و روزنامه ها کمی تا قسمتی از زیر ابر آمدند بیرون و شروع کردند به احقاق حق دایی ! بنا براین ، لازم دانستیم به جهت تطبیق به موقع این گونه حوادث احتمالی با اظهارات مسوولان ورزشی وبه جهت این که سرمربی تیم ملی فوتبال در مسابقات بعدی تنها نباشد و کسی باشد که از او وکاروان تیم ملی دفاع کند پیشنهادات زیر را مطرح می کنیم . 1 – دایی هم با روش های مختلف نان به نرخ روز خوردن به روز و ورژن جدید آشنا ترشود و بیشتر بپردازد به شرکت دررویداد های مهم تری مثل انتخابات برترین های فوتبال آسیا وغیره !  2 – به هنگام بروز چنین اتفاقاتی و حتی هنگامی که ببیند بازیکنش را زده اند وروی برانکارددارد حمل می شود به بیرون از زمین ! یورش ببرد به طرف او و یکی دو چک و تیپای جانانه به سبک برخی مربیان لیگ برتری به او بزند 3 – برای پرشدن فاصله زمانی مسابقه با واکنش به موقع مسوولان ورزشی ! مسابقات مهم فوتبال وغیره و ذالک ! یک هفته ویا ده روز زودتر از موعد مقرر برگزار شود ! و صد البته و بلا فاصله پس از پایان یافتن مسابقه ، فیلم کامل آن درب منازل مسوولان ورزشی تحویل داده شود و مسوولان محترم ملزم شوند به زحمت بیفتند و درجریان لحظه به لحظه مسابقه قرار بگیرند !
خرید با اعمال شاقه ! - صحنه اول - شاید اگر چشمت نخورده باشد به مقوای نصب شده پشت وانت نیسان ، هزار تومان خرج می کنی وبا یک کیلو نارنگی ترو تمیز سرحال سوا کرده می روی خانه ! ولی وقتی می بینی روی مقوا نوشته : نارنگی 5 کیلو 2000تومان ! وسوسه می گردی یک عدد 1000تومانی می گذاری روی اسکناس اولی و با 5 کیلو نارنگی راهی منزل می شوی  !
صحنه دوم – شانس آورده باشی ، شاید از این 5 کیلو نارنگی ، بتوانی به اندازه یک کیلو نارنگی خوردنی به درد بخورسواکنی . در واقع 1000تومان ولخرجی بیشتر کرده ای زحمت حمل بسته بزرگتر وسنگین تری را کشیده ای ومقدار زیادی نارنگی کال ونارس وله شده را هم باید بگذاری دم در خانه به عنوان آشغال وزباله ! حالا همه اینها به یک طرف ! مجبور هستی سرکوفت وغرغر های عیال را هم تحمل کنی که بلا فاصله بهت خواهد گفت :  چه خبرته ؟ خیرسرت گنج قارون که نیاوردی خونه ! رفتی یک نایلون نارنگی از وانت گرفتی برامون !
کار از محکم کاری عیب نمی کند ! - همین دیروز پریروز بود . باران که باید رحمت الهی باشد، آن چنان تند وسریع بارید وآسمان چنان قشقرقی به پا کرد که زمین چسبید به طاق ابرها و کلی باعث زحمت شد ! گل ولای وآت آشغال کوچه وخیابان آن چنان جابه جا شدند وخودشان را رساندند به قسمت های مختلف شهر، انگار که با جمبو جت دو گانه سوزحمل شده باشند ! تا چشم کار می کرد اتوموبیل بود که وسط خیابان ، آب رفته بود توی موتورش وسرگرم پت پت بودند وروشن نمی شدند ! شانس یاری کرد که کل باریدن باران نیمساعتی بیشتر طول نکشیدو اوضاع واحوال آرام شد . درهرحال تصوربراین است مسوولان محترم و دلسوزشهر که که خدارا شکر در دادن وعده وعید های جور واجور کم نمی آورند وهمگی خودرا مدافع حق وحقوق برحق ساکنان شهر می دانند نیک واقف هستند که بدون برخورداری از سیستم مناسب اگو وفاضلاب شهری به درد بخور ! یک باران 24 ساعته می تواند چه دسته گلی به آب دهد ! و بازهم ! در هرحال ، باید عرض کنم که دوستان مسوول بدون شوخی ! من که جانم را خیلی دوست دارم ! محل فروش آبشش کجاست ؟ عقل حکم می کند که هرچه زودتر یک دست کامل آبشش فابریک تهیه کنم همراه با لوازم کامل یدکی آن !
آینده نگری از نوع سوم ! – اوهوی ! چه خبره ؟ چند تاست ببینم ...یک دو...سه ،  چهار تریلی ترب خریدی می خوای چیکار ؟
- چه عرض کنم ! ما که توان خریدن برنج وگوجه فرنگی و امثالهم را نداریم که بخریم انبار کنیم . زورمون رسید به این یکی ! رفتیم چهارتریلی ترب خریدیم مخلوط سفید وقرمز ! تازه ترب به این زودی ها فاسد بشو هم نیست وتا اوضاع واحوال کشاورزی استان درست بشه به دردمون می خوره ! – آخه جون به لبم کردی بگو ببینم چی شده ؟ در اینجا بابایی که این همه ترب را خریده روزنامه را می گیرد جلوی دوستش ومی گوید:  بخون ببین چی نوشته ؟ مطلب را باهم می خوانیم که صمیمی تر باشد : به گفته رییس مجمع نمایندگان گیلان ، بخش کشاورزی گیلان در حال از بین رفتن است و کشاورز ودامدار گیلانی به دلیل نبود حمایت قادر به ادامه فعالیت نیست ! (جام جم . شنبه 9 آذر)
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

بازديدکنندگان اين صفحه:: 1095 | بازديدکنندگان امروز: 109 | کل بازديدکنندگان: 4923746 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1094 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد