به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

درس شیرین آشپزی

 منبع : سايت آستارا

 نويسنده : طاهر خيامي    ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1387/09/05  
در شهر ! – و حالا که مدیر هماهنگی وترویج کشاورزی استان خوزستان ، از بیمه کردن شتر ها در این استان خبر داده است .
وشما که این خبر را می خوانی ! شما یی که سن وسالی را گذرانده ای وهنوز تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای هم نیستی واگر هم بودی با در آمدی که داری و با این تعرفه ها ، قادر به پرداخت حق بیمه ماهانه ات نبودی ، احتمال قریب به یقین به این موضوع فکر می کنی که ای کاش می زد به سرت ! بلند می شدی ومثل بچه آدم می رفتی خوزستان و یکراست مراجعه می کردی به سازمان جهاد کشاورزی وشخص مدیر هماهنگی وترویج کشاورزی استان خوزستان و در کمال شجاعت و بی هیچ شیله پیله ای ، اعتراف می کردی که از مدت ها قبل شتر بوده ای وخودت خبر نداشته ای !
یک قایق موتوری درآشپزخانه ! - مدام و با صدای بلند می گوید : خدایا شکرت ! خدایا شکرت از این همه سرمایه که می ریزد به دریا ! تعجب مرا که می بیند می گوید : ببین فقط کافی است که یک ساعت بارون بیاد نه بیشتر !  می گویم خب ! می گوید خب نداره اگه یه ساعت بارون بیاد آب از زیر موکت وفرش وحصیر وهرچی که زیر پامونه می زنه بالا ! می گویم این چه ربطی به این داره که داری شکر گزاری می کنی ؟ می گوید : چرا نکنم بایدم بکنم بیا بگیر اینجارا بخون ! نوشته : به گفته مدیر عامل آب منطقه ای گیلان هر سال بیش از 4 میلیارد مکعب از سرمایه های جاری استان گیلان به دریا می ریزد . من که باز هم منظورش را نفهمیده ام ! پوزخندی می زند و می گوید: خنگ خدا این که دیگه زورزدن نداره ! تصورش را بکن اگر این سرمایه ها جاری نبود ندونمی ریختند به دریا ما مجبور بودیم توی اتاق هامون از قایق استفاده کنیم !  اون وقت بود که به محله ماهم می گفتند ونیزآستارا!
بیمارستان جدیدم آرزوست ! - رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفته است : براساس برنامه های پیش بینی شده 9 بیمارستان جدید دراستان ساخته خواهد شد . این که بیمارستان جدید ساخته شود وتعداد بیمارستان ها افزایش پیدا کند فکروطرح خوبی است واین که یکی از این بیمارستانها برای ساخته شدن گذرش به شهر ما بیفتد آن هم مایه مباهات است وپایکوبی وشادمانی داردولی باید عرض شود گفتن جمله ساخته خواهد شد آسان است این که کی بگویند ساخته شد هنر می خواهد ! درضمن باید یاد آوری شود در حال حاضر ودر موقعیت کنونی ، آن چیز که بیشتر از ساخته شدن بیمارستان جدید لازم است تجهیز هر چه بیشتر وبهتر بیمارستان های کنونی است همین بیمارستان های خودمان از کمترین امکانات پیش پا افتاده اتاق عمل برخوردار هستند برای پیداکردن دکتر متخصص چراغ قوه هم دست بگیری محال است موفقیت حاصل کنی ! برای ده ها آزمایش حیاتی مورد لزوم اورژانسی ، باید شال وکلاه کنی وبروی شهرهای دیگر ! از دکتر بهبودی عزیز می پرسیم : قبل ازاین که بیمارستان جدیدی ساخته شود به ما بگویند آیا روزی می رسد که در آستارا به دلیل نیاز به پزشک متخصص و استفاده از امکانات دیگر پزشکی کسی مجبور نشود به اردبیل برود ؟ اگر قرار باشد بیمارستان جدیدی ساخته شود ولی همان هم کمبود های بیمارستان های موجودرا داشته باشد، از جراح وپزشک متخصص ودیگر امکانات پزشکی خبری نباشدهمان بهتر که ساخته نشود ! در مثل مناقشه نیست ولی ما که فکر می کنیم : بیمارستان جدید تروتازه تاسیس بدون دکنر متخصص و بدون امکانات ! مثل ویترین شیک وپیک قنادی  است که خالی از هر نوع کیک وشیرینی باشد از چنین ویترینی فقط تلخی و افسردگی و افسوس می بارد !
یک داستان امروزی ! - مورچه ، پا را گذاشت روی پدال ترمز اتوموبیل آخرین مدلش ، وآمدپایین ! آقا فیله داشت درپیاده رو قدم می زد . پیاده رو پر از پازل ها ی کنده شده وماسه وسیمان بود ! ردیف جاهای خالی از پازل ها به چشم می خورد. مورچه با چند پرش وجست سریع خودش را رسانید به فیل و با صدای بلندی آقا فیله را مجبور کرد که بایستدو پس از آن که اقا فیله ایستاد مورچه گفت : ببخشید که مزاحم پیاده روی شما شدم فقط اگر بدتان نیاید پاهای نازنینتان را بلند کنید من ببینم آقا فیله که تعجب کرده بود پاهایش را بالا آورد ونشان داد مورچه در حالی که از خشم می لرزید گفت : شک نداشتم که کفش های مرا تو پوشیده باشی !  آخرین بارت باشد که پا توی کفش من می کنی ! آقا فیله ، پابرهنه ، کنار پیاده رو سرش را انداخته بود پایین وایستاده بود و سعی می کرد انگشت های پایش را که از سوراخ جوراب بیرون زده بود پنهان کند ! مورچه که کفش هایش را پوشیده بود نشست پشت فرمان اتوموبیلش گاز داد و دور شد ! و برای فیل پا برهنه حتی بوق هم نزد !
درس شیرین آشپزی ! - شاید شما هم عادت کرده باشید که بنده هرسال این موقع سال یاد آموزش درس آشپزی بیفتم ومطابق با مصالح ومواد اولیه موجود بازار غذای جدیدی را بیاورم سرسفره شماها بعله شما می توانید به جای خرید گوجه فرنگی کیلویی 2500تومانی یک کیلو نارنگی بخرید که گرد بودنش گرد است آبدار وترش مزه هم که هست حالا رنگش قرمز نیست نارنجی که هست ! از همین وانتی هایی که حاشیه خیابان هارا بی هیچ سند ومدرکی تملک فرموده اند که از بابت 5 کیلو 1000تومان می شود یک کیلویش 200تومان . حالا تخم مرغ 130 تومان هست باشد . می بینید گران تمام می شود ، صرفه جویی نمایید . شد نصف تخم مرغ ! نشد همان یک عدد را مصرف نمایید . هم زدن وتوی تاوه ریختن را هم که هر آشپز ماهر ویا غیر ماهری می داند نمک هم نمی خواهد که هرقدر بی نمک باشی بیشتر عمر می کنی ! چاشنی وترشی وسالاد واینجور مخلفات تشریفاتی راهم لازم ندارد . حالا املت را ، می کشید توی بشقاب ، می آورید سر سفره ، با نان بربری 250 تومانی ویا لواش 50 تومانی میل می نمایید و نوش جانتان می شود !
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

بازديدکنندگان اين صفحه:: 1011 | بازديدکنندگان امروز: 106 | کل بازديدکنندگان: 4923743 | زمان بارگزاري صفحه: 0/2812 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد