به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

ازدر می رویم، ازپنجره برمی گردیم

 منبع : سايت آستارا

 نويسنده : طاهر خيامي    ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1387/08/13   ( آخرين ويرايش : 1387/11/24 )
        ازدر می رویم، ازپنجره برمی گردیم 
گلا یه ها ، سبد سبد! - یکی از نشر یات، گلا یه کرده است از آقای سید علی ، یکی از نمایندگان ویژه ریاست جمهوری در آستارا ، که هنگام حضور درمصلای شهرودرحین سخنرانی از همه چیز گفته است ، ازاعراب دوران جاهلیت ، ازعصرحجر وده ها مورد دیگر!  ولی ، ازمشکلا ت موجود شهرآستاراحرفی نزده است ! عرض شود که :  اولندش از مشکلات موجودوغیرموجود، همه مسوولان ومقامات محترم ، می گویند . دومندش وقتی می گویند وتنها راه حلش به دادن وعده و وعید ختم می شود چه فایده ای از گفتنش ؟ همین بهترکه ایشان اقدام به ارایه درس معلومات عمومی نموده اند وجماعت حاضر هم کسب فیض کرده اند ودر ضمن مجبور به شنیدن چندین باره خیل مشکلات ورفتن توی صف طولانی استرس و نگرانی چگونگی از بین رفتن معضلات هم نشده اند ! فراموش نشود استرس وسرطان وگشادی قلب وفشار خون وخالی شدن جیب وشرمندگی از اهل وعیال وهزارکوفت وزهرماردیگرازثمرات درخشان بیان کتره ای و فورمالیته این مشکلا ت است که به وجود می آید ! وقتی مشکل موجودگفته شود ولی نه راه حل مناسبی پیشنهاد گردد ونه کسی تلا ش به درد بخوری برای پیداکردن حل مساله و رفع ورجوعش انجام دهد ! همان بهتر که بیان نگردد!
می وزد از چمن نسیم بهشت ! -  می گویند قرار است گوشت قرمز گران شود متوجه که هستید نمی گویند گوشت قرمزرا گران می کنند ، نمی گویند ماهی وبرنج و برف وشومارا را می خواهند گران کنند ، نمی گویند مسکن وپول آب وبرق وگاز وتلفن را گران می کنند ! بلکه می فرمایند این هایی که عرض کردیم ، گران می شوند. در واقع طوری می گویند گران می شوند که تصور می شود این کالا ها خودشان زحمت می کشندوخودشان را گران می کنند . حالا این ها را چرا گفتیم ؟ آها یادمان آمد در روزهای اخیر، رییس اتحادیه گوشت گوسفندی گفته است : به دلیل این که مردم به خاطر زیان های گوشت قرمز ازمصرف این نوع گوشت می ترسند وعلا قه ای به خوردن آن ندارند همین باعث شده است که به دنبال خریدش نباشند واین امر باعث شود که گران نشود البته با توجه به این که قیمت امروزی گوشت برای خودش گران هست امکان دارد عدم علاقه کنونی مردم به خریدآن ،  به خاطر نرخ بالای فعلی اش باشد . همسایه دیوار به دیوار آپارتمان نشین ما ، دیشب مشت به دیوار مشترکمان می کوبید و از آن طرف دیوارمی گفت : درست است که من از ضرر های گوشت قرمز می ترسم ولی خدا شاهد است که نه تنها از کباب فیله نمی ترسم بلکه عاشق خوردنش هم  هستم تازه آبگوشت گوشت گوسفندی اگر باشد هرروز می خورم ! حالا به جانم صدمه بزند یا نزند ! اصلا سلا متی کیلویی چند ؟ فقط توان خریدنش را داشته باشم !
این به اون در ! - اصل 30 قانون اساسی می گوید : آموزش وپرورش تا پایان دوره متوسطه برای همگان رایگان است ودر روزهای اخیر گزارش هایی منتشر شده است که در بعضی از مدارس تهران و شهرهای دیگر، نامه هایی به منازل دانش آموزان فرستاده می شودوتحت عنوان استفاده از امکانات آموزشی و اجرای برنامه های ورزشی وفرهنگی و استفاده از کلاس های فوق برنامه واجرای مسابقات هماهنگ استانی ، ازوالدین دانش آموزان شهریه اخذ می گردد !
مثل این است که رفته باشی به رستورانی برای خوردن ناهار یا شامی مفصل ومی بینی سردر رستوران نوشته اند مطابق با اصل شماره فلان قانون شکم چرانان ! تا پایان حضور شما در این رستوران ، ما شکم شمارا به طوررایگان ، پر می کنیم ! بعد که بلند می شوی برای رفتن ، صورت حسابی جلوی شما گذاشته شود واز بابت خوردن ماست وترب وسبزی واستفاده از صندلی ومیزرستوران و آب خوردن و پاکی و شفافیت میزها  وتمیزی و برق زدن کف رستوران ، مبلغی بسیار گزافتر از پول یک غذای مفصل از شما دریافت گردد !
تابستانی که گذشت ! - رییس مرکز آمار اعلام کرد ه است که ، نرخ بیکاری در تابستان امسال دوباره دورقمی شد ! استماع و شنیدن کلمه دوباره بروزن تقریبی مناره ! از طرف ایشان ، نشان می دهد که درواقع ، قبل از این فرمایشات و پیش از این اعلام آمار ها ! و در مقطع و یا مقاطعی دیگر هم این نرخ ، دورقمی بوده است که می گویند دوباره ! دورقمی شد !
و البته در کمال خضوع وخشوع ، این هم عرض گردد : مثل خیلی کارها که در تخصص خیلی ها نیست و نیز خیلی کارهای دیگر که به خیلی آدم ها مربوط نیست این مورد دورقمی شدن ! یا یک رقمی ماندن ! نرخ بیکاری هم ! اصلا وابدا ! و با توجه به این که در تخصص ما نیست پس به ما مربوط هم نمی شود . فقط آرزو می کنیم که این موجود عجیب غریب که همانا نرخ بیکاری باشد، به فکر سه رقمی شدن وچهار رقمی شدن و چند رقمی شدن های بعدی ، نیفتد،  که در حال حاضر،  نشده است اوضاع احوال اینطوری است اگراینگونه بشود چه می شود ؟
 ازدر می رویم، ازپنجره برمی گردیم ! - در کمال مسرت وشادمانی شنیدیم که تمام بخاری های نفت سوز قطره ای از مدارس آستارا جمع آوری شده اند ! ودر کمال شرمندگی وخجالت از خودمان پرسیدیم . دقت شود فقط از خودمان پرسیدیم :  با وجود این که سالهای زیادی است گاز به این شهر تشریف فرما شده است بخاری های نفت سوز در مدارس ما چه می کرده اند آن هم نوع قطره ای که عقب مانده ترین وقدیمی ترین وخطرناک ترین وسیله ای است که می تواند در یک کلاس درس ویادرهرمکان دیگر مسکونی ، اداری وتجاری وجود داشته باشد و باز هم و البته این بارهم برای این که کسی نگران نشود وموجب گله گذاری نگردد از خودمان می پرسیم و به خودمان عرض می کنیم که این بخاری ها اگر اوراق نشوند واگر به صورت آهن قراضه در نیایند قرار است از کجا وکدام محل مسکونی ویا تجاری سر در بیاورند ؟! دست خودمان نیست ، تا این آثار باستانی زیر خاکی ، معدوم نشده باشند مجبوریم نگران هنر نمایی های تاسف بر انگیزاین بخاری های یادگاری آبا واجدادی مان باشیم !
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

بازديدکنندگان اين صفحه:: 1018 | بازديدکنندگان امروز: 798 | کل بازديدکنندگان: 4923625 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1250 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد