به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

 بعضی ها چقدر عجول هستند ؟

 منبع : سايت آستارا

 نويسنده : طاهر خيامي    ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1387/08/22   ( آخرين ويرايش : 1387/11/24 )
فکر نان کن ! - کرامت ، دوچرخه سوارآستارایی ، می خواهد این دفعه ، دور اروپا را بگردد ! ایشان از کمک های سی چهل هزار تومانی مقامات غیر ورزشی یاد کرده است . ما می گوییم : ولی کرامت جان قبول کن که هر گونه اقدام به ورشکست کردن مقامات شهرمان ، ناپسند و نکوهیده است ! هر اداره ای وهر رییسی برای خودش هزینه وخرجی دارد دوچرخه سواری تو به رییس روسا چه ارتباطی دارد ؟ در ضمن این هم یادت باشد تربیت بدنی نه تنها کمک مالی می کند حتی ماشین وخانه وکارهم به ورزشکاران می دهد! فقط کافی است به جای مراجعه به شهردار ونماینده ودیگران برای گرفتن کمک وپاداش ، بروی اداره تربیت بدنی البته کیسه بزرگ حمل اسکناس یادت نرود ! این را هم بدان که اگرتربیت بدنی ، تشکیلات دوچرخه سواری نداردشاید به این دلیل باشدکه مشکل باد است که دارد بی داد می کند دوچرخه بی باد هم که دیگردوچرخه نیست ! در ضمن اگر بدت نمی آید این را هم بگویم : دوست عزیز نشسته بر زین دوچرخه سوار من ! شما که چشم نخوری درکارخودت حسابی خبره ای ! چرا بیخودی داری دستی دستی ! خودت را کباب می کنی ؟ مگر بیکاری ؟ درزمانه ای که هر بچه ای ، سوار یک دستگاه اتوموبیل خارجی شده وبرای خرید نان از یک کوچه بالا ترهم از ماشین استفاده می نماید دوچرخه سواری هم شدکار ؟ شد نان ؟ شد سنگگ ؟ حتی پشمک هم نیست ! دوچرخه را ول کنی قادر به نگهداری خودش نیست حالا می خوای دوراروپا، اختیارت را بدهی دست این موجود دوپا ی بی دست وپا ی تکیه برباد؟ !
 تصادفا ، تصادف می شود ! - شما چه فکر می کنید ؟ به نظرشخص شما ، برای مسیر آستارا به تالش وبرعکس ، جاده آسفالته چند بانده استاندارد، لازم هست ؟ آیا تا به حال درگیر این مورد بوده اید که در طول روزودرعرض ، شب چندین دستگاه اتوموبیل دراین جاده درحال تردد هستند ؟ آیا به این هم دقت فرموده اید که چند صد دستگاه پیکان رده خارج ونیز چه تعداد ایساکی و تراکتوراز این جاده عبور می کنند؟ به نظر شما ، چهاربانده کردن این ، جاده باعث سرعت گرفتن اتوموبیل های تندرو مدل جدید نخواهند شد؟شما تصور می کنید اگر مسیر تالش آستارا اتوبان باشد درروز چندین دستگاه اتوموبیل از پشت سر به لاک پشتهای آهنی جلو یی بزنند ؟ به چه نتیجه رسیدید از تحقیقات بی نظیر وبی بدیل ما ؟ من که فکر می کنم لازم است از مسوولان محترم و صبوری ، که سالها است این جاده را به همین شکل وشمایل نگهداری کرده اند تقدیرو تشکر نماییم وهمچنین به جهت جاده سازی همراه با آرامش و توام با تانی وغیر عجولا نه شان یک کف مرتب هم برای آنها بزنیم !
 هردم ازاین باغ ! - شاید قدیمی ها ، فیلم بن هوررا یادشان مانده باشد وصحنه های هیجان انگیزارابه رانی آن را همه سینما رو ها دیده باشند! به احتمال زیاد می گویید : مرد حسابی بن هور چه ربطی به ما دارد ؟ ولی بنده ربطش را عرض می کنم : چندروز پیش وانت نیسان آبی رنگی را دیدم که چهار نفر در عقب آن، نشسته بودند به پشت این وانت در حال حرکت ، غلطک بزرگی بسته شده بود از این ها که به صورت دستی جهت صاف کاری آسفالت به کار می رود . غلطک پشت وانت کشیده می شد و گاه می پرید بالا ووقتی می افتاد در حال حرکت علا مت هایی را به رسم یادگارروی اسفالت خیابان حکاکی می کرد ! با دیدن این صحنه بدیع ! سرم را فرو کردم در جیب تفکر و با خوشحالی به این نتیجه رسیدم که صد درصد مسوولان محترم آسفالت کردن خیابان ها ، تمامی گذر گاه ها وکوچه های شهررا آسفالت کرده اند وحالا به دلیل آنکه کارگرها وکارمند های محترم ، مشکل بیکاری نداشته باشند شروع کرده اند به کندن خیابانها توسط غلطک رانی به سبک و روش ارابه رانی فیلم بن هورکه بعد ازآن دوباره شروع کنند وروزازنو وآسفالت کاری از نو !
 بعضی ها چقدر عجول هستند ؟ - خیابان حکیم نظامی غربی ، یک جوریایی اسمش روی خودش هست غریب وبی کس ، درست در وسط شهر . بن بست ترین خیابان اصلی که می تواند در مرکز یک شهر توریستی با جاذبه های گردشگری واقع شده باشد یکی از ساکنان خیابان ، یقه مراگرفته که فلا نی بس کن خسته شدیم از بس حرفای آبکی بی بو وخاصیت زدی چند جمله هم راجع به خیابون ما بنویس ! مانده ام هاج وواج ! ! که ادامه می دهد : شورای شهر اول قول داد ادامه خیابان مارا ادامه بده شورای شهر دوم هم ادامه همان وعده هارا برای 4 سال دیگر تمدید کرد حالا هم که شورای سوم یواش یواش نزدیک می شه به سومین سال تولدش ، انگار نه انگارکه قراربوده اینجا یه روز بشه خیابان ؟ فعلا که بیابان هم نیست ! داریم حرف می زنیم که یک پیکان سفید با سرعت از کنار ما رد می شود سرسه راهی کج وکوله جلوی منزل کاظم آقا ازروی ساندویچ بتونی که می پرد صدای جیغ ترمز بلندی ، بلند می شود اتوموبیل برمی گردد با صندوق عقب می رود توی دل دیوار روبرویی ! برمی گردد به طرف ما با یک چراغ روشن ! می گوید : هفته ای یکی دوبارتکراراین برنامه را می بینیم ، بیشتر از ماشین ها ! موتور سیکلت ها ! مشتری برخورد با دیوار هامون هستند دیگه عادت کرده ایم البته از ادامه حکیم نظامی غربی نا امید نا امیدهم نیستیم یه مدت دیگه که تبلیغات شورای چهارم شروع بشه مادلگرم خواهیم شد به شنیدن وعده وعید های کاندیدا های جدید صعود کرده برروی کانتینر! ومشاهده درباغ سبزهای متعددو متنوع ! هنوز داردحرف می زند : این را شنیده بودیم که تا سه نشه بازی نشه ولی انشاالله چهارمین گروه مشتاقان پرو پاقرص خدمت گذاری که بیان شورا ! بعدش می خنددو می گوید: البته زبانم لال ! تا اون موقع اگه چند تا از این تریلی های پرازبار بخورند به این دیوار! احتمال این که خیابون باز بشه وادامه اش برسه به کوه ، خیلی زیاده !
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

بازديدکنندگان اين صفحه:: 1030 | بازديدکنندگان امروز: 141 | کل بازديدکنندگان: 4923778 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1250 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد