به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

خيالتان تخت باشد

 منبع : سايت آستارا

 نويسنده : طاهر خيامي    ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1387/08/13   ( آخرين ويرايش : 1387/09/26 )
حالا واستا کارت دارم ! - دوست شفیقی می گوید : این روزها چشم هایم هر کدام شده اند اندازه یک نعلبکی ! تعجب کرده ام ، می پرسم : خدای نکرده تراخمی ، چشم دردی ، چیزدیگری شاید گرفتی ؟ می گوید : نه ! از جلوی میوه فروشی ومغازه های دیگر که رد می شوم چشمم که به اتیکت ها وبرچسب قیمت ها می افتد از تعجب گرد می شوند ! می خندم ومی گویم : پس حالا که اینطور شدخودت را آماده کن ! فردا پس فردا که میوه های نوبرانه بهاری وارد بازار شدند چشم هایت که افتادند به قیمت آلبالو وگیلاس وزرد آلو ! اون وقته که به سینی چایی بگی سکه یک ریالی!
چاه کن را پیدا کردم ! -به نظر می رسد توصیه های بهداشتی درمانی و راهنمایی های مختلف پزشکان وبررسی کنندکان امور سلا متی بشر نیز می تواند یکی از عوامل مهم و تاثیر گذارگرانی هادر تمام سطوح باشد . دقت کنید : پزشکان می گویند لبنیات وسیب زمینی می توانند در درمان تبخال موثر باشند . مصرف منظم میوه وسبزیجات برای تقویت حافظه وپیشگیری از آلزایمر مفید هستند . ماهی بخورید گواتر وغمباد نگیرید ! ملاحظه فرمودید که ؟ وقتی این اقلام اینقدر مفید به فایده هستند واین همه خدمت می کنند به بشریت ! انتظار دارید مفت باشند ؟ بعد بگویید گرانی بد است ! گرانی افسارش را پاره کرده است ! گرانی غیر قابل کنترل است !
راست بگو !هرچی دلت خواست بگو ! - محمد مهدی راسخ ، دبیر اتاق بازرگانی تهران ، از باز نگری در تمدید 5 ساله کارت بازرگانی خبر داده است ولی هنگامی که ادامه می دهی به خواندن واز جملا ت بعدی فرمایشات ایشان باخبر می شوی حسابی کیفور می گردی از این همه اعتمادی که قرار است به دارندگان کارت بازرگانی مبذول گردد ! ایشان گفته است : اعتبار کارت بازرگانی درابتدای امر،  یک ساله خواهد بود واگر پسر خوبی بودی پس از گذشت مدت 9 سال می توانی کارت 5 ساله هم دریافت کنی ! دوست عزیز این که به یکبارگی ورک وصریح بگویی به شما کارت بازرگانی نمی دهیم باصرفه تر نخواهد بود ؟
امسال نشد بماند برای سال آینده ! - می گویند یک سال 365 روز است و همین یک سال مورد نطر، علی القاعده باید فقط یک سال طول بکشد تا تمام شود ولی به نظر می رسد همیشه اینطور نباشد ! لطفا دقت نمایید : پدر می گفت : شاگرد اول کلاس که شدی سال آینده برایت دوچرخه می خرم . سال ها مقام شامخ شاگرد اولی را غصب کردیم وبه احدی اجازه ندادیم به این پست کلیدی دوران تحصیلی نزدیک شود وتمامی این سال ها گذشتند وخودمان شدیم پدر ولی این سال آینده پدر نیامد که نیامد ! امروزه روسای مختلف ادارات و مسوولان محترم امور هم از جمله افرادی هستند که مثل پدر مرحوم بنده وپدران در قید حیات و یا موجود در داخل حیاط شما وبقیه ، مدام از این کلمات ترکیبی مورد نطر یعنی سال آینده کذایی ! نهایت استفاده ابزاری را می کنند . دقت نمایید : سال آینده اسکله چند منطوره افتتاح می شود ! سال آینده جاده آستارا به تالش به سامان می رسد ! سال آینده یک کوچه خاکی وخیابان درب وداغان نخواهیم داشت ! سال آینده در حسرت وجود یک موزاییک لق وشل در پیاده روهای شهر خواهیم بود ودر تازه ترین خبر مسرت بخش که از سوی آقای عیسی نوری زاده رییس محترم تربیت بدنی اعلام شده است : استخر سر پوشیده آستارا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید ! ما که از همان زمان وعده دوچرخه ای دنبال این سال آِینده گمشده می گردیم ! تمنای عاجل وتقاضای  هول هولکی داریم سال آینده را اگر دیدید به ما نشان  ندادید هم ندادید فقط سلام گرم ما را به آستان مبارک ایشان برسانید ! 
دست روی دست ! - محمد قمی عضو فراکسیون خط امام مجلس ، با اشاره به گرانی وتورم ، در نطق پیش از دستور خود گفت : آیا دولت صدای خرد شدن استخوان های ملت را نمی شنود که داردزیر بارگرانی وتورم می شکند ؟ البته شاید بهتر باشد بگوییم :  یحتمل اشکال از خود ملت باشد که به هنگام شکسته شدن استخوان هایش چنان فریاد می کشد و چنان سرو صدا و الم شنگه راه می اندازد که صدای اولی در میان صدای تولید شده دومی گم می شود وشنیده نمی شود بالاجبار !
ماست مالی پر ! - خدا را شکر که اگر لبنیات گران شده است ، ماست ، عضو پر طرفدار وپر استفاده این خانواده نیز گران شده است اینطوری جای خوشحا لی وامیدواری دارد که به همان دلیل گرانی این ماده پر طرفدار از میزان ماست مالی در تمامی سطوح کاسته شود وشاید هم ریشه عمل ناپسند ماست مالی برای همیشه خشک گردد ! 
خیالتان تخت باشد ! - گرچه رییس کمسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران گفته است که 70درصد بیمارستان ها فاقد سازه مقاوم هستند وباید مقاوم سازی شوند با این تفاصیل ، ما به شهر وندان عزیزی که متاسفانه بیمار هستند ویا در آینده ای نامعلوم احتمال بیمارشدنشان می رود عرض می کنیم که اطمینان داشته باشند بیمارستان های موجود در شهر ما در زیرمجموعه این 70 درصد نمی باشند به این دلیل محکم که گرچه سال هااست اول صبح ، صبحانه مریض ها توسط چها رچرخه هایی حمل می شود که از نطر ایجاد سرو صدا وتولید لرزش 10ریشتری به تانک چیفتن ، چندین پنالتی زده اندهنوز که هنوز است حتی یک وجب از رنگ روغن دیوارهای اتاق ها کنده نشده است !

نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

بازديدکنندگان اين صفحه:: 1016 | بازديدکنندگان امروز: 802 | کل بازديدکنندگان: 4923629 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1094 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد