به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

گر صبر كني

 منبع : سايت آستارا

 نويسنده : طاهر خيامي    ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1387/08/13   ( آخرين ويرايش : 1388/09/19 )
 محکم کاری! – ازوقتی که آقای علی آبادی ، ریاست محترم سازمان ورزش ، گفته است که آینده خوبی رابرای فوتبال ایران پیش بینی می کند . عده کثیری ازعلا قه مندان فوتبال راهی امام زاده ها شده اند ودست به دعا برداشته اند که نکند این پیش بینی جدید آقای علی آبادی هم،  مثل پیش بینی قبلی او در مورد کاروان المپیک بر عکس از آب در بیاید !
یک ماجرای تخیلی تکراری ! - روزنامه فروش ، تازه بقیه پولت را برگردانده است که دستی با نرمی ومهربانی می آید جلو وروزنامه را از دستت می قاپد : با اجازه ! فقط تیتر هاشو نیگا کنم برگردونم ! حرفی نمی توانی بزنی مگر روزنامه چقدرارزش دارد که بخوای ترش کنی ؟ اسمت می خورد به گوشت ! کسی دارد صدایت می کند سرت را که بر گردانی روزنامه راه افتاده رفته !
سر ظهر، صاحب دست نرم ومهربان دیروزی با همان دستها ، روزنا مه را به طرفت دراز می کند : به جان عزیزت نباشد به جان همین قادر که می دونم دوبرابر پول روزنامه را ازت گرفته ، دیروز همینطوری شوخی
شوخی یادم رفت ! هرچی سرم را هم گردوندم ، شمارا ندیدم انگار که آب شده باشید رفته باشید جایی ! روزنامه را بردم خونه ! گفتم امانته ! فردا پسش می دم !
حرفی نمی توانی بزنی . اصلا مقهور این همه ادب ومتانت شده ای ! تند تند ورق می زنی ، خبرها همه کهنه شده اند بیشترش را ازا خبار دیشب شنیده ای ودیده ای ! روزانه بوی قورمه سبزی می دهد ! با خودت می گویی : بروم سراغ جدول ! در کمال تعجب می بینی همه جدول حل شده ! تازه اگر با مداد بود می شد پاکش نمود دوباره حلش کرد ولی این روان نویس های جدید هم وقتی بچسبند ول کن معامله نیستند ! روزنامه لوله شده توی دستت ، مانده ای هاج وواج ! دست مهربانی به نرمی حرکت کرده است به طرف روزنامه : دوست من می بینم تودست روزنامه دیروزی اسیری ! دارم می رم نون بخرم اینطوری دستا م نمی سوزند !
زرنگی از جنس فوتبالی ! - اشکالی ندارداگر تیم فوتبال برود ازبکستان و پنج شش گل بخورد ، ببازد وبرگردد اشکال ندارد اگر داور های ما مدام اشتباه کنند خطای داخل دوازده قدم را شوت از کنار دروازه اعلام کنند و خطای چند متر بیرون از محوطه جریمه را ضربه پنالتی ! بازهم اشکال ندارد که سردمداران ورزش مان مدام در حال جنگ ودعوا وشکایت ویقه گیری با هم باشند این هم مهم نیست که برخی از تیم های فوتبال ما از اول لیگ تا پایان آن ، مدام مدیر عامل عوض می کنند وسرمربی جابه جا می نمایند ! مهم این است که فوتبال ما حرفه ای شده است و برای ما همین کافی است !  باورتان نمی شود ؟ همین چند روز پیش یکی از مهاجمان حرفه ای ما که دو اخطاره بود با حرفه ای گری تمام ، کاری کرد که اخطار سوم را هم بگیرد واخراج شود به این دلیل ! که در بازی بعدی که چندان هم مهم نبود بماند بیرون وبرای بازی با تیم رقیب سنتی ، بدون هیچ اخطاری ! آماده هنر نمایی باشد ! حال کردی فوتبال حرفه ای را وفوتبالیست حرفه ای تررا ؟
خارج از محدوده ! - شهرداری آستارا از نصب تجهیزات ورزشی در پارک ورودی آستارا خبر داد !
راننده آژانس و تاکسی : خوش خبر باشی ای سفیر خبر !
مادر زن : مگه نمی خوای بری ورزش صبحگاهی ؟ پس چرا از حالا بیدار شدی ؟
- مادر زن جان نجهیزات ورزشی اون سر شهره اگه دیر بجنبم تا ظهر هم نمی رسم !
ورزشکارحرفه ای : تجهیزات ورزشی می گویند به این ! اینطوری دیگر مجبور نیستی یک ساعت زیر باران بمونی خیس بشی که مسوول ورزشگاه کی بلند بشه و کی بیاد که کی هم در رو روت باز کنه ؟ سرت را بنداز زیر آسمان کبود بی هیچ زحمتی برای باز و بسته کردن دری ! ورزشت را بکن !
در هر حال برای کسانی که وسیله دارهستند ومی توانند خودشان را برسانند ضرری ندارد هیچ حاوی منفعت هم هست ودر ضمن امیدواریم این خبررا بعضی ها نخوانده باشند که تعدادی از این بعضی ها ! سارقین محترمی ! هستند که حتی به مرده ها ی ساکن درگورستان شهرهم رحم نمی کنند و یکی از کارهای مبتکرانه شان بلند کردن فطعات فلزی وآلومینیو می بالای سر مردگان شهر می باشد ! که آن وقت است این تجهیزات ورزشی آن چنان بروندهوا وپربکشند از جایشان و بشوند ناپدید ! که قهرمانان وزنه برداری المپیکی هم نتوانند حتی یک کیلو از این فلز آلات را  ببرند بالای سرشان برای رکورد زنی !
گر صبر کنی ! – مقارن با ناپدید شدن تابستان و آمدن ماه مهر ، دانشگاه آزاد، شهریه سال جدید تحصیلی را 10در صد بردبالا ! کارشنا سان امور بالا وپایین بردن فواره جات ! عقیده راسخ دارند این کار می تواند مقدمه ای باشد برای پایین آمدن شهریه ها و رسیدن آن ، حتی به میزان رایگان ! و آن این گونه باشد که با بذل توجه به گنجینه گرانسنگ ضرب المثل های فارسی ، آن جا که می گوید: فواره چون بلند شود سرنگون شود. میزان شهریه اگر اینگونه که شروع شده است رو به بالا افزایش پیدا کند در یکی دو دهه آینده به جایی می رسد که همان نقطه بلند ذکر شده در ضرب المثل است وبالاجبار مطابق با سرنوشت فواره موجود درضرب المثل و مطابق با قوانین علم فیزیک ، سرنگون خواهدشد ! 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

بازديدکنندگان اين صفحه:: 1002 | بازديدکنندگان امروز: 793 | کل بازديدکنندگان: 4923620 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1250 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد