به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

به شهر ما خوش آمديد

 منبع : سايت آستارا

 نويسنده : طاهر خيامي    ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1387/08/13  
 
                              به شهر ما خوش آمدید  !!   
                
   یک چیزنا چیز ! - وزیر کار وامور اجتماعی گفت : آمار شاغلینی که تحصیلا تشان با شغلشان مرتبط است بسیار ناچیز است ! 
بعد از این فرمایش که به نظر می رسد کشف جدیدی در جمیع امور اجتماعی کشف شده باشد،  عده کثیری از تحصیلکردگان و فارغ التحصیلا ن غیر شاغل بیکار اعلام کردند که وزیر محترم لطف کنند آستین هارا بزنند بالا ،  ترتیب شاغل گشتن مارا بدهند وقتی از کنج خانه ها بیرون آمدیم و سر کار که گذاشته شدیم ، یک جوریایی این مورد بسیارناچیزعدم ارتباط مشاغل ،  با تحصیلا تمان را  با همدیگر آشتی می دهیم و زورکی هم باشدمی پردازیم به کار مرتبط نمودن این دو تا با یکدیگر!
چای نامه ! - مسعود میر کاظمی وزیر محترم بازرگانی ، در میان جمعی از تجارگیلا نی چای موجود، درانبارهای استان را ، بی کیفیت خوانده ، گفت: به اعتقاد من ، چای را نبایدسیاسی کرد !
البته از این که ایشان زحمت قبول فرموده اند، بی هیچ چشمداشتی ، وارد انبارها شده اند وپشت بندش ، حاصل کار صدها چای کارو زحمت کش دیگر را بی کیفیت خوانده اند جای تشکر دارد در هر حال مهمان هستند و حبیب خدا و احترامشان هم واجب ! اما لازم است عرض شود اعتقاد ما هم براین است که چای را می توان به جای سیاسی کردن ! رنگی کرد می توان آن را به جای سیاسی کردن ! بو دار کرد وبعدش هم می توان سیاست درست وحسابی داشت و آن را خیلی راحت وآسان و این بارهم به جای سیاسی کردن به عنوان چای خوش رنگ وخوش بو و خوش عطرخارجی به مشتری از همه جا بی خبر، قالب کرد !
عکس کوچک و ، عکس بزرگتر ! – دواتفاق ! در ورزش کشور ، دریک روزودر دو نقطه مختلف ، رخ داده است . تیم ملی فوتبال نوجوانان ، تیم کره جنوبی را برده وقهرمان آسیا شده است و تیم دیگری ، دراهواز ،  به فولاد باخته است . روزنامه ای ، ورزشی ، هردو مسابقه را تیتر صفحه اول کرده است . همراه با عکسی از هرکدام ! نیازی به دقت و توضیح زیادی نیست. در عکس کوچکی ، نوجوان های پیروز،  جام را بالای سر برده اند وشادی می کنند وعکس دیگر مربوط به مسابقه پرسپولیس وفولاد است . به طور تقریی ، عکس مربوط به مسابقه باشگاهی ، بیش از4 برابر بزرگتراز عکس نوجوانان قهرمان است واین خود به خوبی نشان دهنده توجه رسانه ها ی ورزشی به نوجوانان پیروز است . نوجوانانی که همین دیده نشدن ها و اهمیت ندادن به کارهاو موفقیت های مهم وارزنده شان ، آنها را دلسرد می کند که درهمین مرزبین نوجوانی وورود به عرصه بزرگسالی از گردونه رقابت های سالم وسازنده ، خارج می گردند ! و می روند پی کارشان !
پیش به سوی ثبت جاذبه ها ! - این روز ها اگر با کمی کنجکاوی در شهر بگردیم شاهد صحنه ها یی به یاد ماندنی وبی بدیل ، خواهیم بود ! در زمینه جاذبه های گردشگری !
الف : دریک خیابان اصلی ، می توان سه فروند وانت نیسان را مشاهده نمود که چسبیده به هم ، در قسمتی از عرض خیابان ، با فداکاری واز جان گدشتگی هرچه تمام تر، به عرضه کلم وکاهو و  پیاز و کدوو سیب زمینی واقلام خوردنی ونخوردنی دیگر پرداخته اند ! البته جای نگرانی نیست که می توانید با کمی دقت واحتیاط از کنار نیسان ها عبور کنید ، بدو ن ترس از تصادف و اعتراض و موارد مشابه دیگر !
ب: بازهم خیابانش فرق نمی کند فقط باید خیابانی اصلی باشد ! در شلوغ ترین ساعت روز ! !  یک عدد خودرو که رنگش هم می تواند هر رنگی باشد متوقف در جهت برعکس حرکت خودرو ها ، و شستشوی آن با آب وتاید وشوما ی فت وفراوان ! توسط یکی دونفرپیر وجوان ،  در جهت وراستای امر خطیر ومهم نظافت به هر عنوان ودرهرزمان وهرمکان ! 
ج: ویراژجوانان موتورسواربا هزاران دادو فریادوهوار، درگوشه وکنارپیاده رو ها و فرارشیرجه مانندپیاده های مزاحم ! به خیابان از روی  موزاییک ها وپازل هال لرزان همراه با پریدن آب باران به سروپای عابران وسقوط در خنادیق که همان خندق ها باشد آن هم دلبخواهی و فت و فراوان !
ودست آخر این که این رفتار ها واین اعمال پسندیده وحسنه باید نهادینه شود وفاعلین این اتفاقات دیدنی ،  هر چه بیشتر پا فشاری کنند تا این اعمال ، ماندگار شده وبتوانند در طول سالها تداوم پیدا کنندواصالت خود را حفظ نمایند.  بدین گونه ، ما می توانیم با توجه به کمبود آثار باستانی ونداشتن خرابه های تخت جمشید ومحروم بودن از داشتن هرگونه قبر پادشاه وسر ستون وکاروانسرای قدیمی !  از انواع مظاهر بارز گردشگری که ذکرخیرشان شد به عنوان سوغاتی ها وعوامل دیدنی مورد پسند توریست ها وگردشگران استفاده کنیم خدا را چه دیده اید شاید یک روز، ماهم توانستیم چهارراه هایی را که درآن ، چراغ قرمز وچراغ سبز وچراغ زرد ونارنجی وسفید فرقی باهم ندارند در مجموعه آثار تاریخی جهانی ثبت کنیم !
به شهر ما خوش آمدید ! - به نظر شما ، به هنگام ورود به آستارا از طرف اردبیل باید کدام مسیر را انتخاب کرد ؟ اگر بخواهید جهت ورود به شهر، داخل باغچه سرا شو ید با انحراف به چپ ، زمینه تصادف وبرخورد شاخ به شاخ با اتوموبیل های روبرویی را فراهم نموده اید که درصورت قصردررفتن و زنده ماندن ، مقصر صد درصد هستید ! تازه اگر بومی باشید این مسیر را انتخاب می کنید ! وگرنه به طور مستقیم رفته اید که در صورت نپیچیدن به چپ وادامه مستقیم مسیر، می بینید پاسگاه را هم رد کرده اید و رسیده اید به امام زاده و نزدیکیهای رشت واگر تا این لحظه قید ورود به شهر را هم نزده باشید با یددوربزنید وپس از پیمودن چندین کیلومتر و از طرف تالش وارد آستارا شوید!  مسوولان محترم گردشگری ، شهرداری ، شورای شهر وهر مقام دیگری که در این یک مورد حساس فراموش شده ، احساس مسوولیت می کنید اگر من بی دست وپای یک لا قبا ، به این مورد ساده وپیش پا افتاده پی برده ام پس شما هم به معضل ومشکل مربوطه ، اشراف کامل دارید ! یک فکری برای از بین بردن سرگردانی مسافر های مشتاق ورو دبه آ ستارا بنمایید ! البته عرض که شد آنهایی که از جاده اردبیل می آیند !
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

بازديدکنندگان اين صفحه:: 1037 | بازديدکنندگان امروز: 137 | کل بازديدکنندگان: 4923774 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1094 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد