به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

انصاف را با كدام نون مي نويسند

 منبع : سايت آستارا

 نويسنده : طاهر خيامي    ایمیل :

 نوشته شده در تاريخ : 1387/08/13  
                انصاف را با کدام نون می نویسند !!             
خسته نباشی جناب وزیر ! - وزیر آموزش وپرورش گفته است : هم اکنون فقط نیم درصد مدارس کشور به آزمایشگاه رایانه مجهزند ! البته ناگفته نماند که ایشان نگفته اند فضای آموزشی مناسب مدارس چند درصد است ؟ ایشان نگفته اند برای هر دانش آموز چند سانتی متر مربع فضایی برای ورزش موجود است  ؟ ایشان نگفته اند چند درصد مدرسه ها دارای چند درصدکلاس درس استاندارد ، تخته سیاه مناسب وگچ و نیمکت وصندلی وغیره هستند؟  بله ایشان از خیلی درصد های موجود دیگرکه حتی به گرد نیم درصد هم نمی رسند حرفی به میان نیاورده اند !
امیدنصف خوشبختی است ! - مژده ! مژده! اعلام می گرددبا صدای بوق وشیپور! که به همین زودی همه چیز ارزان می شود شاید هم تا فصل کمپزه وخیار طول بکشد در هر حال ارزانی می آید منتهی مراتب از آنجا که بشر ناشکر تشریف دارد وقدر عافیت را نمی داند اینطوری برایش با صرفه تر است که ابتدای امر همه چیز گران شود ! برنج در عرض یک شب بشود چهار برابر!  نان برای خودکلی ارزش افزوده پیدا کند! که اگر چنین نشود کسی نمی فهمد نعمت ارزانی یعنی چه ووقتی پشت سر این همه گرانی ارزانی آمد ، ملا قات این تازه از راه رسیده بیشتر می چسبد. البته ، همانطور که در اول مطلب ذکر گردید ارزانی با فصل کمپزه وخیار خواهد آمد حالا متعجب هستیم ، با توجه به این که هردوی این میوه ها در بازار موجود هستند چرا ارزانی را با خود نیاورده اند که این هم ظاهرا سری است از اسرار مگو، که پوشیده باشد با صرفه تر است برمن وشما !
مصوبه وطنز وجدی ! کیلویی چند ؟ - به تازگی کاشف به عمل آمده است که نکندبسیاری از کسبه ومغاره داران محترم به جای خرید خود مغازه آمده اند وپیاده روی روبروی مغازه راخریداری نموده اند برخی دیگر هم به علاوه پیاده رو قسمتی از خیابان روبروی مغازه را خریداری کرده اند برای همین است که این کسبه شریف می آیند وتمامی کالاهای خودرا در پیاده رو و خیابان می چینند وبرای فروش عرضه می نمایند در برخی موارد هم که کالا در انبار یادر مغازه است نردبان ، جعبه نوشابه وانواع واقسام موانع دیگرجای کالاها را می گیرد واین اشیای موصوف در پیاده رو وخیابان جای می گیرند از مسوولان محترم شهر اعم از فرماندار وشهردار واعضای سخت کوش شورا ، ، مسوولان سد معبر،  مدیرت محترم بهداشت ودرمان وسایر مسوولان تقاضا می شود ترتیبی بدهند تا این ها به بانک ها معرفی گردندکه مقدار قابل توجهی پول به صورت شرایط باز پرداخت آسان در اختیار این آقایان قرار گیرد تا صاحبان محترم مغازه ها ! ببخشید ! صاحبان محترم پیاده رو ها وخیابان ها ! قادر باشند مغازه های ذکر شده را بخرند که بتوانند بدون مواجه شدن با خیل اعتراض های الکی وبی مورد عابران پیاده ! و بدون برخورد با باد وباران وبرف کالاهای خودرا به داخل مغازه های تازه ابتیاع شده حمل نمایند !
خدا مردگان گراهام بل را بیامرزد ! - دوست ما ، می گویی ، نصب تلفن جدیدت دو ماه طول کشید آخر سر هم کابلش را خودت خریدی ونصب شد وحالا گلایه داری از این که چرا به خاطر بدهی 1800تومانی تلفنت را قطع کرده اند لابد انتظار داشتی به خاطر این بد حسابی ، 1800 بار،  به جنابعالی کارت صد آفرین بدهندو کلی بنوازند ترا !  من که به جای مخابرات بودم می رفتم بالای تیر چراغ برق و خودسیم تلفنت را قطع می کردم که ماه ها نتوانی گوشی بگیری دستت وپشت تلفن صحبت کنی ولی بین خودمان باشه قطعی تلفن هم چیز بدی نیست ها ! اینطوری مجبور می شو یم بیفتیم یاد مخترعین ودانشمندانی مثل گراهام بل ! ودرضمن ملتفت می گردیم که با این اختراع چه آرامش وفراغ بالی از محیط زندگی ما کوچ کرده ورفته است !
یک ، دو ، سه ! زنگ ورزشه ! – صحنه اول _ همین چند روزپیش نیما مجیدی را در شبکه یک سیما دیده ایم . با کلی افتخار گفته ایم : شاگرد خودمه ! بچه محلمونه ! توی کلاس باهم تویه ردیف می نشستیم ! می دونی چقدر زدیم تو سرو کله هم ! تا اینجای کار او یک قهرمان آستارایی است ! و آشنابرای خیلی ها ! صحنه دوم - وشبکه سوم سیما جمعه بیست وهفتم اردیبهشت ماه ! برنامه معرفی وتجلیل از قهرمانان ورزشی کشورواستان ها ! به هنگام معرفی قهرمانان استان ها ، همین نیما مجیدی خودمان ، به عنوان قهرمان کیک بوکسینگ جهان از استان قزوین معرفی می گردد! در این که همه جای ایران سرای ماست حرفی نیست ولی درهرحال شاید پر بدک نباشد بگوییم :  قابل توجه مدیریت تربیت بدنی استان گیلان ومسوولان محترم ورزشی شهرستان ومربیان ودیگر آقایان دست اندر کار! دست همگی درد نکند . تبریک می گوییم ! آقایان این هم مثل پول در آوردن است در آوردنش شاید آسان باشد ولی برای حفظ ونگهداری اش گاو صندوق وکمد وکشو به کار نمی آید، ابزار دیگری لازم دارد !  همین فردا پس فرداست که اسامی قهرمانان دیگر قدیم وجدید شهرمان آستارا ، برود روی چارت های سازمانی ادارات تربیت بدنی استان های دیگر ! البته ایرادقابل عرض و چندان مهمی هم ندارد فعلا تا می توانید با این قهرمانان عکس های یادگاری بگیرید و بچسبانید روی صفحات اول روزنامه ها ! به قول گفتنی : سیلی نقد به از حلوای نسیه !
جهاندیده بسیار باشد الکی خوش ! - آقای سیپرین بوس جهانگرد 26 ساله لهستانی می گوید : در مصر پولم تمام شد مجبور شدم کارکنم که بتوانم برای برگشت به کشورم پول داشته باشم ! معلوم است ایشان نه فقط خوش صحبت واهل گشت وگذار هستند! خوش شانس هم می باشند. دوست عزیز کافی بود آمده بودی شهر ما پولت تمام شده بود آن وقت بود که بایدازت می پرسیدیم کوکار؟ جایی که فوق دیپلم ها لیسانس ها وفوق لیسانس هایش خیلی شانس بیاورند یک پراید ازدم قسط می خرند و می شوند راننده زحمت کش آژانس !
انصاف را با کدام نون می نویسند ؟ - خدمت دوستان عزیز دست‌اندرکاران پخت وعرضه نان 200تومانی سابق عرض می نماییم : برادران گرامی اگر کار بلد نیستید بروید واز یک آدم کاربلد بپرسید این هم شد افزایش قیمت ! شما آبروی همه افزایش‌دهندگان نرخ کالاها را بردید با این یک قلم کارتان! یک نوک‌پا تشریف ببرید برنج فروشی محل سکونتتان، ببینید چگونه توانسته‌اند برنج هزارتومانی را در عرض یک شب بکنند چهارهزارتومان ! و شاید هم بیشتر ! چه کسی توی گوشتان گفت ، نان دویست تومانی را نمی توانستید بکنید هزار تومان ؟ ! – امضا : گران کنندگان مانده در نوبت!
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

بازديدکنندگان اين صفحه:: 1054 | بازديدکنندگان امروز: 129 | کل بازديدکنندگان: 4923766 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1406 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد