به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

سازمان سنجش آموزش
وزارت آموزش و پرورش
مطالعات بين الملل
موسسه پژوهشي
فروشگاه اينترنتي آنلاين
   

weather.ir is down

طي مراسمي با حضور معاون آموزش و پرورش استان گيلان
فاضل تعليميان به عنوان مدير جديد آموزش و پرورش آستارا معرفي شد

با حضور معاون پشتيباني سازمان آموزش و پرورش استان گيلان مراسم توديع و معارفه مدير آموزش و پرورش شهرستان آستارا صبح شنبه هفته جاري در محل مديريت اين اداره برگزار شد. در اين مراسم پس از سخنراني مدير سابق آموزش و پرورش آستارا سخنراني معاون پشتيباني آموزش و پرورش گيلان و مدير جديد آموزش و پرورش شهرستان آستارا، لوح تقدير سيدمصطفي حسيني رئيس سازمان آموزش و پرورش گيلان از زحمات محمد جعفر هاشمي قرائت و سپس حكم انتصاب فاضل تعليميان به عنوان مدير جديد آموزش و پرورش شهرستان آستارا خوانده شد. محمد جعفر هاشمي مدير سابق آموزش و پرورش آستارا با برشمردن اقدامات انجام شده در زمينه‌هاي آموزشي، عمراني، مدرسه‌سازي و غيره افزود در طي چند سال گذشته هرچه در توان داشتم انجام دادم و سعي كردم كارها را با تعامل مسئولين به پيش ببرم چون تعامل با مسئولين از جمله رمزهاي موفقيت يك مدير است. وي در پايان با تبريك به فاضل تعليميان گفت: آقاي تعليميان دوست و هم‌كلاسي سابق بنده است، آمادگي خود را براي هرگونه همكاري با وي اعلام كرده و براي ايشان آرزوي موفقيت مي‌كنم. سپس معاون پشتيباني سازمان آموزش و پرورش گيلان با خسته نباشيد به كليه همكاران آموزش و پرورش آستارا از حضور مديران، معلمان و كاركنان در اين مراسم تشكر كرد و با خوب و متواضعانه خواندن سخنان هاشمي گفت عنصر اصلي آموزش و پرورش معلمان هستند. مهندس ميرزا حسين عليزاده افزود آموزش و انتقال مهارت بايد در يك محيط عاطفي صورت گيرد و وظيفه مسئولين نيز اين است كه انگيزه اين كار را در معلمين ايجاد كنند چون كار در آموزش و پرورش سنگين و حساس است. وي در پايان با تشكر از زحمات چندين ساله محمد جعفر هاشمي به فاضل تعليميان به دليل اين انتصاب تبريك گفت و براي وي آرزوي موفقيت كرد. آخرين سخنران اين مراسم فاضل تعليميان مدير جديد آموزش و پرورش شهرستان آستارا بود كه با خيرمقدم به حضار از زحمات هاشمي قدرداني كرد و گفت ايشان دوست و هم‌كلاسي بنده است و از اين به بعد هم به عنوان يك دوست بزرگوار از تجارب ايشان استفاده خواهيم كرد. تعليميان با اشاره به لزوم استفاده از تجارب ارزشمند بازنشستگان، مديران قبلي و استفاده از نيروهاي بارز فكري و علمي و همچنين همكاري و همدلي با تمام اين عزيزان افزود كليه پرسنل آموزش و پرورش همواره خادم نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده و هميشه رهنمودهاي مقام معظم رهبري را سرلوحه كارهاي خود قرار داده و خواهند داد. مدير آموزش و پرورش آستارا در بخش ديگري از سخنان خود همكاري با رئيس سازمان آموزش و پرورش استان گيلان، نماينده مردم آستارا در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار اين شهرستان و ساير مسئولين و همچنين استفاده بهينه از امكانات موجود و شناسايي نقاط ضعف و قوت آموزش و پرورش را از جمله برنامه‌هاي كاري خود براي ارتقايي سطح علمي و آموزشي دانش‌آموزان و رسيدن به اهداف اين وزارتخانه عنوان كرد و گفت بنده سعي خواهم كرد با نظارت مستمر بر نحوه اجراي قانون در زمينه‌هاي تربيتي و آموزشي به خواسته‌هاي مردم و سازمان جامه عمل بپوشانم. تعليميان در پايان سخنان خود فرازهايي از رهنمودهاي بنيانگذار نظام جمهوري اسلامي و همچنين فرازهايي از بيانات مقام معظم رهبري درمورد اهميت آموزش و پرورش در كشور را براي حضار قرائت كرد. گفتني است در پايان مراسم پس از قرائت لوح تقدير هاشمي و حكم انتصاب تعليميان، دو مدير قبلي و جديد هدايايي به يكديگر اهدا كردند

   
----------------------------------------------------------------------------------------------------
 تقدير مدير آموزش و پرورش آستارا از قهرمان كشتي كشور

فاضل تعليميان مدير آموزش و پرورش شهرستان آستارا روز چهارشنبه هفته گذشته طي مراسم از دانش‌آموز حامد سعادت قهرمان آستارايي مسابقات كشتي دانش‌آموزان كشور تقدير كرد. در اين مراسم كه فرهاد نيك‌پور كارشناس تربيت‌بدني آموزش و پرورش آستارا و جمعي از فرهنگيان نيز حضور داشتند، مدير آموزش و پرورش در دبيرستان خاتم‌الانبيا(ص) با اهداي جوايزي از اين قهرمان جوان آستارايي قدرداني كرد. گفتني است حامد سعادت مرداد ماه امسال در مسابقات قهرماني كشتي دانش‌آموزان كشور در شهر اروميه قهرمان وزن 63كيلوگرم كشتي آزاد كشور شده بود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
با حضور مديران شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش
زنگ سلامت در دبيرستان شهيد بهشتي آستارا به صدا درآمد

همزمان با اولين روز هفته بهداشت و روان، زنگ سلامت و روان در دبيرستان دخترانه شهيد بهشتي آستارا به صدا درآمد. در اين مراسم که صبح چهارشنبه هفته گذشته در محل اين دبيرستان برگزار شد ابتدا سکينه معاشرتي مدير دبيرستان شهيد بهشتي در سخنان کوتاهي با خيرمقدم به مديران شبکه بهداشت و درمان و آموزش آستارا از حضور آنان در اين مراسم تشکر کرد و آغاز هفته سلامت و روان را به آنان و کليه دانش آموزان تبريک گفت. سپس زنگ سلامت توسط دکتر حيدرنيا و فاضل تعليميان به صدا درآمد. اجراي سرود توسط گروه سرود کوثر به سرپرستي خانم بشيري و توسط 5 تن از دانش آموزان اين دبيرستان به نامهاي فاطمه نظري، مژده غلامي، شبنم نيک خواه، سيمين نگارستاني و شيما واعظ زادگان از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود. سپس مدير آموزش و پرورش شهرستان آستارا با تبريک روز پيوند اوليا و مربيان و روز گراميداشت نابينايان (عصاي سفيد)، آغاز هفته سلامت و روان را به کليه سنگرداران عرصه بهداشت بويژه پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا تبريک گفت. فاضل تعليميان افزود: بهداشت رواني، تعميم و ارتقاي سطح سلامت بهداشت رواني و پيشگيري از بيماريهاي رواني است که در بحث پيشگيري بايد به چندين نکته توجه کنيم که عبارتند از تامين نيازهاي بدني انسان، امنيت انسان شامل امنيت در خانواده، اجتماع و مدرسه، نياز به شايستگي ها، نياز به خلاقيت و نوآوري و رعايت عدالت در خانه و مدرسه که اميدوارم همه ما بتوانيم در اين موارد پيش قدم باشيم. تعليميان در پايان سخنان خود از دکتر حيدرنيا و همچنين مدير و پرسنل دبيرستان شهيد بهشتي به دليل برگزاري اين مراسم تشکر کرد.
سپس مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا با تشکر از مدير آموزش و پرورش و مدير و کارکنان دبيرستان شهيد بهشتي هفته سلامت را به کليه دانش آموزان و فرهنگيان تبريک گفت. دکتر بختيار حيدرنيا افزود همه ما، مديران و دانش آموزان يک هدف را دنبال مي کنيم و آن ايجاد آرامش و رفاه براي خود و جامعه است. وي با اشاره به تعريف سلامت از نظر سازمان بهداشت جهاني گفت سلامتي فقط جسماني نيست بکله عبارت است از تامين رفاه کامل جسمي، روحي، اقتصادي و اجتماعي که در سازمان ملل نيز پيشرفت کشورها در هر سال با 4 فاکتور زير رتبه بندي مي شود: 1- IMR يا ميزان مرگ و مير کودکان زير يک سال 2- اميد به زندگي که در ايران براي خانمها 76 و براي آقايان 74 سال است 3- درصد باسوادي 4- درآمد سرانه
دکتر حيدرنيا در بخش ديگري از سخنان خود گفت از نظر دين اسلام نيز سلامتي بزرگترين نعمتي است که خداوند به بندگان خود عطا فرموده به حدي که اگر فردي خودکشي کند مسلمان از دنيا نمي رود. وي تصريح کرد برطبق احکام اسلامي نيز اگر اعمال واجبي مانند روزه به سلامتي انسان لطمه اي وارد کند مي توان روزه را شکست و تنها جايي که خداوند اجازه داده انسان جان خود را به خطر بيندازد جهاد در راه خود و همان شهادت است. مدير شبکه بهداشت و درمان آستارا در ادامه، استرس را يکي از نکات فراموش شده در بحث بهداشت روان و کيفيت زندگي انسان عنوان کرد و گفت انسان در طول روز با استرسهاي مختلفي روبروست از نحوه آمدن به مدرسه تا پايان و استراحت کردن بايد با اين استرسها مقابله کند که يکي از بهترين راههاي کاهش آن ورزش کردن است و بنده يک مقاله اي در اين مورد و در 17 بند تهيه کرده ام که کپي آن توسط مسئولين مدرسه به شما دانش آموزان داده خواهد شد.
دکتر حيدرنيا گفت اختلال اضطرابي از ديگر مشکلات دانش آموزان است که کيفيت زندگي انسان را به خطر انداخته و مي تواند حداکثر IQ را در دوران تحصيل کاهش دهد و نشانه هاي آن اين است که دانش آموز از حضور در جمع و ارائه يک گزارش يا سخنراني مي ترسد. وي اختلال افسردگي را نيز از اختلالات شايع در زنان عنوان کرد و گفت نصف اين اختلال بستگي به محيط دارد و نصف آن نياز به دارو دارد که بايد با مراجعه به پزشک درمان شود. دکتر حيدرنيا گفت يکي ديگر از تعاريف بهداشت رواني توجه به استرسها، کاهش، مبارزه و در نهايت درمان آن است و کساني که کارهاي پر استرس دارند معمولاً در دنيا براي خود يک روانپزشک انتخاب مي کنند. وي در پايان برگزاري اينگونه مراسم را نمادين خواند و اظهار اميدواري کرد همه مدارس شهرستان اينگونه مراسم را برگزار کنند. حسيني، نيکزاد، دوزنده و مرادي از ديگر مسئولان حاضر در اين مراسم بودند.

   
----------------------------------------------------------------------------------------------------
با حضور فرماندار آستارا در دبيرستان امام علي(ع) برگزار شد
مانور زلزله و ايمني در آستارا

همزمان با سراسر كشورمان مانور زلزله و ايمني در مدارس شهرستان آستارا نيز برگزار شد. در اين مانور كه صبح شنبه هفته جاري بلافاصله پس از پخش صداي آژير از راديوي سراسري كشور و به صورت نمادين در دبيرستان امام علي(ع) آستارا آغاز شد، كليه دانش‌آموزان اين دبيرستان در حالي كه در كلاس‌هاي درس خود بودند، اقدام به اجراي عملي نكات آموزش‌ديدة خود در كلاس درس، راهروها و محوطه اين دبيرستان نموده و به صورت كامل همكاري خود را با مأموران امداد هلال احمر، آتش‌نشاني و نيروي انتظامي آستارا به نمايش گذاشتند. پس از پايان موفقيت‌آميز اين مانور فاضل تعليميان مدير آموزش و پرورش شهرستان آستارا با خيرمقدم به فرماندار آستارا به كليه دانش‌آموزان اين دبيرستان خسته نباشيد گفت و از همكاري كليه مأموران آتش‌نشاني، هلال احمر و نيروي انتظامي تشكر كرد. سپس فرماندار آستارا با تسليت سالروز شهادت امام جواد(ع) از كليه دانش‌آموزان اين دبيرستان در پياده كردن آموزش‌هاي گذرانده شده به ويژه در نحوة پناه‌گيري تشكر كرد و گفت ايران يك كشور زلزله‌خيز است و به طور متوسط هر روز يك زلزله اگرچه با ريشتر پايين در آن رخ مي‌دهد. دكتر كيوان اسدپور افزود اگرچه نمي‌توان جلوي وقوع زلزله را گرفت ولي مي‌توان با انجام آموزش‌هاي لازم و به كارگيري آنها تلفات آن را به حداقل رساند و اين مسئله در زلزله بم هم به اثبات رسيد. افرادي كه توانستند كمك‌هاي اوليه را پياده كنند جان خود را نجات داده و زنده ماندند. وي خطاب به دانش‌آموزان گفت آموزش‌هاي شما در اين زمينه عبارت است از 1- آموزش در حين تحصيل و 2- آموزش از رسانه‌هاي ارتباط جمعي كه بايد اينها را به خانواده‌هاي خود نيز منتقل كنيد. دكتر اسدپور در پايان از تلاش و همكاري كليه نيروهاي امدادي حاضر در اين مراسم نيز تشكر كرد.

   
         
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

الحاق آستارا به اردبیل خیال بافی است!
همزمان با سفر رئیس جمهور به استان اردبیل و به رسم سفر هاي گذشته بار دیگر مسئله الحاق آستارا به اردبیل نقل محافل شد! كليد
 ٢٣:٢١ - 1393/06/03 - نظرات : ٠متن کامل >>

اينجا محل تبليغات شماست

 
بازديدکنندگان اين صفحه:: 9147 | بازديدکنندگان امروز: 590 | کل بازديدکنندگان: 4998056 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1308 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد