به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

weather.ir is down

شهرداري آستارا با درجه شهرداري 7 ، در سال 1287 شمسي از طرف عده اي از روشنفكران شهر و به پشتيباني اهالي و تحت نظر حكومت وقت با تشكيل انجمن هايي به نام انجمن ولايتي – فرهنگي و بلدي شروع به كار نموده است و در آمدهاي آن از محل كالاهاي ورودي از دريا و غيره تأمين می شده است .

در سال 1301 با تصويب قانون بلديه در مجلس ملي ، دومين دوره انجمن بلدي توسط فعالان شهر شروع گردید و در شهر آستارا اقدام به احـداث خيابان ها ، پارك ها و خريد دستگاه موتور برق و غيره نمودند كه متأسفانه همه امكانات بوجـود آمده در واقعـه سـوم شهريور1320 از بين رفت .

دوره بعدي شهرداري آستارا ازسال 1311 شروع گردید كه تحت نظر حكومت وقت و توسط انجمن بلدي اداره مي شده است . در اين سال ها با تصويب قوانين و مقررات ، شهرداري رونق بيشتري يافت . درسال 1329 با تشكيل اولين انجمن شهر ، شهرداري از بخشداري مجزا و فعاليت جديدي را با تعيين شهردار مستقل آغاز کرد .

 شهرداري آستارا

طبق نظر وزارت کشور ، شهرداریهای ایران به 12درجه تقسیم شده اند که به ترتیب از کوچکترین شهرداری ( با دو پرسنل ) که درجه 1 نام گرفته است شروع و به بزرگترین شهرداری در درجه 12 ختم می شود . وزارت کشور در درجه بندی شهرداری ها ضوابط زیر را در نظر گرفته است :
 1- جمعیت 2- درآمد 3- وسعت شهر 4- تعداد خانواده 5- وجود تأسیسات و تجهیزات 6- قدرت جلب توریست 7- موقعیت خاص سیاسی و اجتماعی

اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و همچنین سازمانهای تفصیلی کارمندی و کارگری آنها با توجه به درجه بندی شهرداری ها امکانپذیر گردیده است .

 

آستارا آستارا آستارا شهر بامهاي سفالي

 
 
 

  نمودار سازمانی شهرداری های درجه 7

 

 نمودار سازماني شهرداري درجه هفت

 
 
نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

-2233 روز مانده به افتتاح سيتي سنتر آستارا

اينجا محل تبليغات شماست

بازديدکنندگان اين صفحه:: 10290 | بازديدکنندگان امروز: 187 | کل بازديدکنندگان: 4704496 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1406 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد