به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

روزنامه ايران
روزنامه همشهری
روزنامه جام جم
روزنامه اطلاعات
روزنامه كيهان
روزنامه دنيای اقتصاد
روزنامه سرمايه
روزنامه نوروز
آفتاب يزد
   

 

 

خبرگزاری ايپنا

خبرگزاری ايرنا

خبرگزاری ايسنا

خبرگزاری بازتاب

خبرگزاری فارس

 

   چاپ        ارسال به دوست

مصوبات جديد جلسه شوراي بهداشت شهرستان آستارا

جلسه شوراي بهداشت شهرستان آستارا در سال 95 برگزار و مصوبات جديدي در آن به تصويب رسيد. به گزارش تارک خزر در اين جلسه که صبح روز شنبه هفته جاري در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان آستارا و پس از تلاوت قرآن آغاز شد ابتدا مدير اين شبکه با خير مقدم به حضار در سخناني ضمن بيان عملکرد يکساله شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا در سال گذشته گزارشي از وضعيت اجراي مصوبات جلسه شوراي بهداشت شهرستان در سال 94 را ارائه داد. دکتر سيد حسين احمدي با اشاره به اينکه شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا با 500 نفر پرسنل سالانه به بيش از 250 هزار نفر در بيمارستان و به 150 هزار نفر در مراکز بهداشتي سطح شهرستان ارائه خدمات مي کند اظهار داشت 17 واحد تخصصي در بخشهاي مختلف اين شبکه فعاليت دارند که فعاليت آنها جز با همکاري ساير ادارات ذيربط امکان پذير نمي باشد. وي کارهاي عمراني و تاسيساتي انجام شده در طي چند سال گذشته را معادل 20 سال گذشته عنوان کرد و گفت ساخت و تجهيز مراکز بهداشتي ، تجهيزات اتاق عمل ، تهيه امکانات رفاهي ، تجهيزات بخش بيهوشي ، و تجهيز بيمارستان آُستارا از جمله اين اقدامات مي باشد. مدير شبکه بهداشت و درمان آستارا ساخت مرکز بهداشت عنبران محله ، تجهيز بيمارستان جديد آستارا و احداث کلينيک تخصصي در کنار بيمارستان را از جمله کارهاي امسال با 2 ميليارد تومان اعتبار دانست و افزود براي تجهيز مراکز روستايي نيز در سال جديد پيش بيني مي کنيم 3 ميليارد تومان اعتبار اختصاص يابد.دکتر احمدي با اشاره به مراجعه 10 هزار نفر به اورژانس آستارا در ايام نوروز 95 خاطر نشان کرد طي نظر سنجي انجام شده از مراجعين خدمات دهي در حد بسيار عالي بوده است . اين مقام مسئول با تشکر از همکاري نيروي انتظامي ، آموزش و پرورش ، شبکه دامپزشکي ، هلال احمر ، فرمانداري ، شهرداري ها و بخشداري هاي آستارا و لوندويل ، اتاق اصناف و اداره صنعت ، معدن و تجارت آستارا ، آبفا شهري و روستايي ، زندان عمومي و دادگستري آستارا با شبکه بهداشت و درمان يادآور شد در جلسه سال گذشته مقرر شد آبفا در مورد شستشوي مخازن آب و کلر زني اقدام کرده و شهرداري نيز در زمينه معاينه کارگران با ما همکاري نمايد. دکتر احمدي دوره آموزشي اتاق اصناف براي نانوايان ، مقابله شهرداري و محيط زيست با سگهاي ولگرد ، جمع آوري ماهي فروشان غير بهداشتي از کف خيابان و برگزاري گشت هاي مشترک با بازرسين بهداشت را از ديگر مصوبات جلسه سال 94 عنوان کرد و اظهار اميدواري نمود مصوبات پاياني اين جلسه نيز در سال جاري عملي شود.
سپس امام جمعه آستارا با تبريک مناسبتهاي ايام شعبانيه در سخناني ضمن تاکيد بر اهميت بحث خود مراقبتي خواستار پيگيري مصوبات جلسه سال گذشته شد. حجه الاسلام والمسلمين حاج کربلايي کاظم حافظ نيا با تاکيد بر لزوم اهميت سلامت آب شرب مردم و و جود يک شبکه مناسب فاضلاب شهري اين بخشها را در صورت عدم توجه عامل بسياري از بيماريها دانست و گفت اگر بحث خود مراقبتي را جدي بگيريم مي توانيم در همه زمينه ها از مشکلات و بيماريها پيش گيري کنيم. رئيس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان آستارا با انتقاد از برخورد کم با عرضه غير بهداشتي مواد غذايي در شهر و مشکل سد معبر آنها خواستار برخورد مسئولين با آنها شد و گفت در برخي موارد مردم از وجود برخي جانوران د رلابلاي نانهاي پخت شده در شهر، استعمال سيگار توسط شاطر ها و رزش عرق صورت شاطرها بر روي خمير نان گفت و عدم تمرد برخي نانوايان از ممنوعيت استفاده از جوش شيرين در پخت دنان گفت و خواستار رسيدگي مسئولين شد. وي در پايان خواستار توجه مسئولين ذيربط در ارائه مجوز به رستورانها در آستانه ماه مبارک رمضان از نظر تعداد شد و گفت در زمينه مشکل آرايشگاههاي زنانه در منازل رئيس اتحاديه آرايشگران علي رغم مخالفت ما تعيين شد و نتيجه آن همين ميشود که در نتيجه بايد با آرايشگاههاي زنانه در منازل توسط همين اتحاديه برخورد شود.
سومين سخنران اين جلسه حاج علي پورواجد مشاور فرماندار آستارا بود که به نمايندگي از مهندس شفقي که در رشت بود در سخناني بر اهميت بحث پيشگيري تاکيد کرد. وي با اشاره به بحث خود مراقبتي و همچنين اهميت بحث آموزش در مدارس و مکانهاي آموزشي خواستار نظارت بر بستني فروشيها شد و گفت با توجه به در پيش رو بودن فصل گرما شهرداري بايد در زمينه جمع آوري بهداشتي زباله ها اقدامات بيشتري انجام داده و نسبت به وضعيت نانوائيها که امام جمعه محترم نيز اشاره کردند مسئولين امر توجه بيشتري کنند. مشاور فرماندار با انتقاد از تعداد زياد نانوائيها در آستارا افزود طبق استاندارد غله بايد به ازاي هر 1500 نفر يک واحد نانوايي باشد در صورتيکه در آستارا به ازاي هر 275 نفر يک نانوايي در آستارا موجود است. پورواجد در پايان خواستار نظارت بيشتر بر داروخانه هاي آستارا با هدف جلوگيري از انتقال داروهاي بيت المال به خارج توسط اتباع آذري شد.
در ادمه اين جلسه هر يک از اعضاي اصلي جلسه در سخناني به بيان نقطه نظرات خود پرداختند که بهاختصار به آنها اشاره مي شود :
- مهندس صادق خاصي پور رئيس اداره شيلات آستارا : پيشنهاد دهنده مقابله با ماهي فروشان خياباني ما بوديم ولي متاسفانه برخوردي با آنها نشده که اميدوارم شهرداري ، شبکه دامپزشکي و مامورين نيروي انتظامي با عزمي جدي با آنها برخورد کنند.
- چنگيز شکوري بخشدار مرکزي آستارا : با توجه به سياست کلان دولت در توجه ويژه به بخش سلامت اقدامات زيادي توسط فرماندار در سطح شهرستان انجام شده که مردم آنرا به خوبي احساس مي کنند. در بالا دست رودخانه مرداب علي رغم رهاسازي فاضلابهاي خانگي ولي ماهيگيري مي شود که بايد تابلوهاي هشدار در آن مکانها نصب شود. برخي بستني فروشيها از شير خشک فاسد استفاده کرده و سلامت شهروندان را به خطر مي اندازند. بخشداري مرکزي در زمينه جمع ا<ري زباله و مقابله با اعتياد در روستاها يک سري اقدامات فرهنگي انجام داده است.
- سرهنگ رحيم مهديزاده فرمانده انتظامي آستارا : هفته گذشته به حضور مقام معظم رهبري رسيديم که که پس از 31 سال خدمت يک سعدت بزرگي براي بنده بود که مسئوليت ما را دو چندان کرد. فرمايشات امام جمعه محترم و همچنين دکتر احمدي در اين جلسه بايد سر لوحه کارهاي ما باشد.بنده به عنوان يک سرباز کوچک ولايت از خوش اخلاقي ، برخورد مناسب و اقدامات دکتر احمدي تشکر مي کنم. اهميت امنيت بهداشتي از اهميت يک چاقو کشي در جامعه که جنبه فردي دارد بيشتر است.بايد بحث آموزش را در اين شهر مسافر پذير جدي بگيريم و بنده از اصحاب رسانه ها انتظار دارم با مسئولين همکاري کنند.
- مهندس عليرضا ملکي نژاد مدير آبفا شهري آستارا: روزانه 15 هزار متر مکعب آب تصفيه شده وارد شبکه مي کنيم که اين دبي آب تا يکماه آينده به 20 هزار متر مکعب در روز خواهد رسيد.سال گذشته با کمبود اعتبارات مواجه بوديم و مشکلات بخش فاضلاب ما هر روز افزايش پيدا مي کند. کيفيت آب شرب مردم خط قرمز ماست و ماهانه حدود 40 مورد نمونه برداري داريم. در مورد کميت آب مي توان با کارهاي فرهنگي در فصل گرما با اسراف آب مقابله کرد که امام جمعه محترم هر سال در اين زمينه نکات لازم را در نماز جمعه بيان مي کنند. از همکاري شبکه بهداشت و بخشداري نيز تشکر مي کنم.
- قاسم کباري مدير آبفا روستايي آستارا : دغدغه هاي ما با آبفاي شهري مشترک است که توسط مهندس ملکي نژاد بيان شد. از همکاري دکتر احمدي با آبفا روستايي تشکر مي کنم.
- دکتر بايرامي نماينده شبکه دامپزشکي آستارا : بايد ديد بازار ماهي فروشان انزلي که از ما الگو گرفتند چرا موفق شد و لي بازار ما تبديل به تعميرگاه و فلافل فروشي شد ! با 4 نفر نيرو بهترين قصابيها و مرغ فروشيها را داريم و سالانه 50 هزار دام بزرگ و کوچک را واکسينه مي کنيم. از زمان احداث ايست بازرسي قلعه کار ما راحت شده و از همکاري نيروي انتظامي تشکر مي کنم.
- عليپور نماينده گمرک آستارا : با همکاري دامپزشکي چندي پيش 5 کانتينر گوشت خارجي را برگردانديم و اقاي پورضرب براي فقط يک کانتينر ماهي 3 بار به گمرک آمد. حتي در بحث ورود گوشتهاي مسافري در حد يک کيلوگرم هم سخت گيري هاي لازم را انجام مي دهيم.
- بيژن خالقوردي پور رئيس اداره صنعت ، معدن و تجارت آستارا : برخي کالاهاي بهداشتي قاچاق نه از مبادي رسمي بلکه از استانهاي شمال غربي وارد آستارا مي شود.براي کنترل نانوائيها و نمونه برداري گشت مشترک داريم و قبل از صدور پروانه براي نانوائيها آنها را مجاب به گذراندن دوره آموزشي مي کنيم. با نظارت صرف نمي شود کيفيت نان را بالا برد
بلکه مي توان با تعدد نانوايي ها انرا رقابتي کرد تا مردم نان مرغوب را تشخيص و نانوايي با پخت نامرغوب توسط مردم تعطيل شود. 50 درصد اشتغال شهرستان در بخش اصناف است و بجز صنوف خاص مانند نانوايي مشکلي از لحاظ کمي نداريم.
-عارف باباشپور رئيس اتاق اصناف آستارا : در بحث قاچاق نوک پيکان انتقادات به سمت ما است. در بخش اشتغال بيشترين سهم را در سطح شهرستان داريم و در کنار ساير ارگانها وظيفه خود را انجام مي دهيم. در بخش آرايشگاههاي زنانه به دليل فعاليت اکثريت آنها در منازل قادر به ورود و مقابله با تخلفات نيستيم. برخي دستگاههاي بستني فروشي در جلوي واحدهاي غير مرتبط مانند پوشاک فعاليت مي کنند که بايد جمع آوري شوند. در بخش صنايع غذايي بسته بندي نيزاز لحاظ افزودني هاي غير مجاز مشکل داريم که بايد رسيدگي شود.
در پايان اين جلسه مصوبات جديد توسط مشاور فرماندار بدين شرح اعلام شد :
مقرر گرديد در مسير رودخانه مرداب تابلوهاي ممنوعيت ماهيگيري نصب شود، مقرر شد دستگاههاي بستني فروشي از روبروي واحد هاي صنفي غير مرتبط جمع آوري گردد ، مقرر شد کليه نانوايان از پيشاني بند ضد عرق استفاده کرده و از استعمال دخانيات خودداري کنند ، مقرر شد ماهي فروشيهاي کف خيابان با همکاري شهرداري ، دامپزشکي و نيروي انتظامي جمع آوري گردد ، مقرر شد با فروشندگان پرندگان محلي پرکنده در روبروي بانک ملت برخورد شود ، مقرر شد مسائل بهداشتي در طرحهاي سالم سازي دريا از لحاظ دفع بهداشتي زباله ، نصب دوش و آب شرب بهداشتي ، کنترل مواد غذايي ارائه شده ، مقابله با جوندگان و حيوانات موذي و همچنين اسقرار واحد هلال احمر رعايت شود و بالاخره مقرر شد در بحث خود مراقبتي و پيشگيري هماهنگي هاي لازم با مدارس ، دانشگاهها و ساير مراکز آموزشي انجام شود.


١٨:٤٢ - 1395/02/27    /    شماره : ٣٢٣٩    /    تعداد نمایش : ١٣١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دارندگان روزنامه ، هفته نامه ، ماهنامه و خبرنگاران محترم که دارای کارت خبرنگاری معتبر از مراجع ذیصلاح می باشند می توانند برای قرار دادن اخبار ، مقالات و اطلاعات خود در اين صفحه با مديریت مؤسسه فرهنگی و  هنری شهر باران و یا شرکت   هزاره فن آوری تابان تماس حاصل کنند.

آدرس: خيابان ملت - روبروي مدرسه شهيد نواب صفوي - شركت هزاره فناوري تابان

 

taban@e-astara.com

:Email 

 

تلفن تماس:

5268747-0182   همراه: 09111838110
نام:
ایمیل:

      

نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

الحاق آستارا به اردبیل خیال بافی است!
همزمان با سفر رئیس جمهور به استان اردبیل و به رسم سفر هاي گذشته بار دیگر مسئله الحاق آستارا به اردبیل نقل محافل شد! كليد
 ٢٣:٢١ - 1393/06/03 - نظرات : ٠متن کامل >>

اينجا محل تبليغات شماست

 
بازديدکنندگان اين صفحه:: 2876496 | بازديدکنندگان امروز: 692 | کل بازديدکنندگان: 4998158 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1551 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد