به شهر الكترونيك آستارا خوش آمديد.

روزنامه ايران
روزنامه همشهری
روزنامه جام جم
روزنامه اطلاعات
روزنامه كيهان
روزنامه دنيای اقتصاد
روزنامه سرمايه
روزنامه نوروز
آفتاب يزد
   

 

 

خبرگزاری ايپنا

خبرگزاری ايرنا

خبرگزاری ايسنا

خبرگزاری بازتاب

خبرگزاری فارس

 

   چاپ        ارسال به دوست

پرونده استيضاح شهردار آستارا بسته شد

جلسه استيضاح شهردار آستارا با طرح سئوالات اعضا و پاسخهاي شهردار آغاز و در نهايت با راي گيري و اعلام 4 راي مخالف و 3 راي موافق با استيضاح رسما بسته و شهردار فعلي اين شهر ابقا شد. به گزارش تارک خزر در اين جلسه که عصر روز دوشنبه هفته گذشته در سالن جلسات ساختمان کج شوراي شهر آستارا و به رياست سيد سجاد موسوي آغاز شد ابتدا وي در سخنان کوتاهي با خير مقدم به حضار نحوه اعلام و برگزاري قانوني جلسه استيضاح را يادآور شد و از اعضاي شوراي شهر آستارا خواست تا در اين جلسه ضمن رعايت احترام متقابل از حاشيه سازي و تنش پرهيز کنند. موسوي افزود بنده اميدوارم شهردار محترم نيز پس از طرح سئوالات ، با حوصله به آنها پاسخ دهد تا اين جلسه بدون هرگونه حاشيه و اظهار نظرهاي شخصي برگزار شود.
سپس عضو ديگر شوراي شهر آستارا در سخناني با تشکر از رئيس و اعضاي اين شورا براي برگزاري جلسه استيضاح در سخناني به تشريح سئوالات خود از شهردار آستارا پرداخت. دکتر فرشاد پورافقي به عنوان مخالف با انتقاد از عدم تمکين شهردار به مصوبات شوراي شهر آستارا سئوالات خود را به شرح زير مطرح کرد که به اختصار به آنها پرداخته مي شود : بيمه پيمانکاران از حساب آنان کسر ولي به حساب بيمه واريز نشده است- در واگذاري ها امتياز ها بدون مجوز داده شده و موجب سد معبر گرديده است- جذب نيرو در شهرداري بدون مجوز انجام شده است- تغيير کاربري بدون عقب نشيني برخي مغازه ها انجام شده است- برخي ساختمانها 4 يا 5 طبقه احداث شده اند در صورتيکه حداکثر بايد 3 طبقه باشند- در ماده 71 بند 17 رسيدگي به بحثها ي حقوقي از طرف شورا هيچ کدام به ثمر نرسيده که نشان دهنده مشکل دار بودن قرار دادها است- برخي مصوبات شورا علي رغم رد شدن در فرمانداري يا استانداري اجرا شده است- سابقه کار شهردار در مجموع 32 سال است که 2 سال بيشتر از قانون بازنشستگي در 30 سالگي است.
سخنگوي شوراي شهر آستارا ديگر سخنران اين جلسه بود که با خير مقدم به شهردار ، اعضاي شوراي شهر و خبرنگاران رسانه هاي گروهي اين شهرستان در سخناني موضوع استيضاح شهردار اين شهر را خاتمه يافته دانست. مهندس فرهاد محسني با اشاره به اينکه يکي از عوامل پيشرفت يک جامعه فعاليت رسانه هاي گروهي و خبرنگاران آن جامعه مي باشد به عنوان موافق با عملکرد شهردار آستارا گفت طبق ماده 73 قانون شوراها جلسه قبلي به تقاضاي 3 نفر از اعضاي شوراي شهر و طبق نامه محرمانه مورخ 9/1/95 اعضا به شهردار و جوابيه شهردار طبق نامه مورخ 16/1/95 جلسه اي در تاريخ 5/2/95 تشکيل و شهردار با حضور در جلسه و ارائه کتبي پاسخها ، توضيحات شفاهي لازم را نيز ارائه داد که در نهايت 4 نفر از اعضاي شورا از پاسخهاي ارائه شده قانع شده و به نظر من ديگر نيازي به برگزاري مجدد اين جلسه نمي باشد.عضو شوراي شهر آستارا با اشاره به اينکه بر اساس قانون 2 راي ممتنع در جلسه مذکور نيز مخالف استيضاح محسوب مي شود افزود بر اين اساس با 2 راي موافق با ادامه کار شهردار ، 2 راي ممتنع و 3 راي مخالف شهردار آستارا در همان روز ابقا شد. مهندس محسني در پايان يکبار ديگر آمادگي خود را براي پاسخگويي کامل به خبرنگاران اعلام کرد.
حاج بهمن پريان ديگر عضو شوراي شهر آستارا سخنران بعدي اين جلسه بود که به عنوان موافق با ادامه کار شهردار در سخنان کوتاهي گفت بنده با توجه به عملکرد شهردار محترم مخالفت خود را با استيضاح ايشان اعلام کرده ام و در اين راي خدا و مردم را مد نظر قرار دادم. با سابقه ترين عضو شوراي شهر آستارا افزود بنده با تمامي دستگاههاي نظارتي همکاري کامل خواهم نمود تا مشخص گردد چرا برخي موافق و برخي ديگر مخالف عملکرد شهردار هستند تا در نهايت ارامش در شهر برقرار باشد.
در ادامه جلسه رئيس شوراي شهرستان آستارا به عنوان موافق ادامه کار شهردار با تشکر از سخنان مطرح شده از سوي مخالفين در سخناني تصميم گيري امروز شوراي شهر آستارا در مورد استيضاح شهردار را متناسب با مقتضيات زمان دانست. دکتر کيکاوس (حاج کيوان) فتحعليزاده با اشاره به اينکه نامه نا نوشته بدون غلط نمي شود از عملکرد شهردار آستارا دفاع کرد و گفتد بنده به آقاي کوهي هم گفته ام هر موقع توانستم بهتر از شما را پيدا کنم در مورد استيضاح تصميم گيري خواهم کرد. مدرس علوم سياسي دانشگاههاي آستارا و استان بسياري از تخلفات موجود را متوجه خود شوراي شهر دانست و گفت نبايد در اين زمينه قهرمان پروري کرده و برخي مطالب داخلي شورا را بيرون دهيم که دور از انصاف مي باشد. رئيس شوراي شهرستان آستارا افزود بنده نيز در برخي موارد به عملکرد شهردار محترم اعتراضاتي دارم ولي به دليل مقتضيات زمان و لزوم حفظ آرامش در شهر از تشريج جزئيات آنها براي خبرنگاران خودداري مي کنم. دکتر فتحعليزاده تصريح کرد در مورد جلسه قبلي ، بنده نيز معتقدم موضوع در همان جلسه خاتمه يافته بود ولي در هر صورت اين حق قانوني اعضاي مخالف است که از اين جلسه براي بيان سئوالات خود استفاده کنند. وي اضافه کرد دامنه عملکرد ارگان شهرداري بسيار وسيع است و طبيعتا همه چيز بر وقف مراد نمي شود.
پس از پايان سخنان موافق و مخالف نوبت به شهردار آستارا رسيد که با خير مقدم به اعضاي شوراي شهر ، روابط عمومي شهرداري و خبرنگاران حاضر در جلسه در سخناني با يادآوري ارائه پاسخهاي کامل به سئوالات مطرح شده ، از نحوه برگزاري اين جلسه از نظر قانئني انتقاد کرد. حاج علي کوهي گفت بنده طي يک نامه مکتوب که مهندس محسني نيز تاريخ آنرا ذکر کرد همه پاسخهاي لازم را ارائه کرده ام و از از آقاي موسوي به عنوان رئيس شورا در مورد رعايت مراحل قانوني استيضاح انتقاد دارم چون اين مراحل طي نشده است و بايد پس از تذکر شفاهي سئوالات کتبي مطرح مي شد. شهردار آستارا افزود در هر صورت بنده علاوه بر اينکه بصورت مکتوب به همه سئوالات پاسخ داده ام امروز نيز حضورا و با انرژي آماده پاسخگويي به سئوالاتي که در دستور جلسه آمده بود هستم. کوهي اضافه کرد رئيس محترم شورا در مورد استيضاح بنده را بصورت محرمانه دعوت مي کند ولي دستور جلسه را بصورت نامه عادي ابلاغ و همان روز رسانه اي مي شود ! و ي با انتقاد از عدم رعايت شئونات شخصي و امور اداري در روند اين استيضاح تصريح کرد با اينکه دکتر پورافقي تمام سئوالات قبلي را محجددا در اين جلسه تکار کرد ولي بنده نامه خود را تقديم اقاي موسوي مي کنم تا در جلسه قرائت نمايد. در ادامه جلسه موسوي نامه شهردار در مورد نتايج جلسه قبلي و خاتمه يافتن بحث استيضاح، خارج از قانون بودن جلسه فعلي و همچنين آمادگي شهردار براي پاسخگويي مجدد به سئوالات مطرح شده به دليل حفظ حرمت شورا را قرائت کرد.
آخرين بخش از اين جلسه راي گيري اعضا در مورد استيضاح بود که قبل از انجام راي گيري کتبي چند تذکر داده شد که عبارت بودند از :
موسوي : برداشت بنده از ماده 73 اين است که اين جلسه قانوني است و بايد برگزار شود.
مهندس محسني : برداشت بنده از ماده 73 اين است که شهردار آستارا در پاسخگويي تمام مراحل را طي کرده است. بد نيست يک بار هم شهردار را تشويق کنيم ، امروز عملکرد شهرداري در احداث بلوار سفير اميد را ببينيد که پل آن را هم ناقص تحويل گرفتيم ، يا بلوار اسکله ، خيابان گمرک ، پارک ساحلي شريعتي ، طرح سالم سازي دريا در شهر ، احداث ساختمان شوراي شهر و بازسازي ساختمان شهرداري ، آسفالت شهرک عباس آباد ، نصب مجسمه حکيم نظامي ، احداث باند کند رو در اتوبان ورودي شهر ، احداث دستشويي هاي عمومي ... به نطر من بايد همه دست به دست هم داده و شهر را بيش از پيش آباد کنيم.
حاج سياوش کريمي نژاد عضو شوراي شهر آستارا : اختلاف نظر ما 7 نفر طبيعي است ولي همه ما پيشرفت آستارا را هدف اصلي خود قرار داديم و در اين راه براي خدمت به مردم به قرآن قسم ياد کرده ايم. خوشبختانه جلسات ما در طي اين چند سال بصورت منظم برگزار و شاهد تحولات مثبتي در شهر بوده ايم که مردم شاهد آن هستند. اگر فرد ديگري به جاي آقاي کوهي بيايد شق القمر نخواهد کرد ولي به نظر من مي توان يک فرصت 100 روزه به شهردار داد تا در اين فرصت پارک بانوان و استخر سرپوشيده را بع اتمام برساند.
دکتر فتحعليزاده : اين پيشنهاد 100 روزه قبلا مطرح و اعضا موافقت نکردن . به نظر من نبايد دستور اين جلسه عوض شودو بهتر است امروز تمام شود.
حاج بهمن پريان : ماجرا امروز بايد تمام شود و در قانون قيد شده شهردار مي تواند جلسه را در حين راي گيري هم مي تواند ترک کند و هم مي تواند حضور داشته باشد.
سپس کار راي گير به صورت کتبي انجام شد که آقايان موسوي ، پورافقي و احد نجار راي به عدم ابقا و استيضاح شهردار دادند و آقايان پريان ، مهندس محسني ، دکتر فتحعليزاده و کريمي نژاد راي به ابقا و مخالفت با استيضاح دادند و به اين ترتيب شهردار آستارا در سمت خود ابقا شد.
در پايان اين جلسه شهردار آستارا با تشکر مجدد از همه اعضاي شوراي شهر در سخنان کوتاهي گفت بنده هيچوقت دنبال ميز نبودم و اين ميز بود که دنبال من مي آمد. بنده از امروز شهردار حدود 50 هزار نفر مردم شهر آستارا و تمام 7 نفر عضو شوراي شهر هستم و از همه مخالفين و موافقين تشکر مي کنم. بنده هيچ گاه شهرداري را مکاني براي جولان مسائل سياسي و سياسي کاري نکرده و نخواهم کرد چون همه چيز را از بين مي برد. اميدوارم با کمک همه اعضاي شوراي شهر و مسئولين شهرستان و همکاري مردم خوب آستارا شرمنده مردم شريف اين شهر نباشيم. به گزارش تارک خزر اين جلسه با گرفتن عکس يادگاري در فضايي صميمانه به پيايان رسيد.


١٨:٣٧ - 1395/02/27    /    شماره : ٣٢٣٥    /    تعداد نمایش : ١١٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دارندگان روزنامه ، هفته نامه ، ماهنامه و خبرنگاران محترم که دارای کارت خبرنگاری معتبر از مراجع ذیصلاح می باشند می توانند برای قرار دادن اخبار ، مقالات و اطلاعات خود در اين صفحه با مديریت مؤسسه فرهنگی و  هنری شهر باران و یا شرکت   هزاره فن آوری تابان تماس حاصل کنند.

آدرس: خيابان ملت - روبروي مدرسه شهيد نواب صفوي - شركت هزاره فناوري تابان

 

taban@e-astara.com

:Email 

 

تلفن تماس:

5268747-0182   همراه: 09111838110
نام:
ایمیل:

      

نام كاربري :
رمز عبور :

» عضویت «

الحاق آستارا به اردبیل خیال بافی است!
همزمان با سفر رئیس جمهور به استان اردبیل و به رسم سفر هاي گذشته بار دیگر مسئله الحاق آستارا به اردبیل نقل محافل شد! كليد
 ٢٣:٢١ - 1393/06/03 - نظرات : ٠متن کامل >>

اينجا محل تبليغات شماست

 
بازديدکنندگان اين صفحه:: 2876488 | بازديدکنندگان امروز: 670 | کل بازديدکنندگان: 4998136 | زمان بارگزاري صفحه: 0/1859 ثانيه
تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت هزاره فناوری تابان و مؤسسه شهر باران آستارا می باشد